Viaplay znika z Polski i to lada moment

viaplay

No i już wiadomo. Viaplay faktycznie wycofa się z polskiego rynku i to jeszcze w tym roku.

Viaplay wycofuje się z Polski

Już pod koniec lipca pojawił się komunikat informujący, że Viaplay faktycznie zniknie z Polski. Nie wiedzieliśmy jednak kiedy to nastąpi. Informację potwierdziła redakcja serwisu WP SportoweFakty, która przekazała, że platforma wycofa się z Polski i to do końca 2023 roku. Przypominam, że już mamy końcówkę września, więc w zasadzie platforma ma na to kwartał.

Jak dodaje redakcja, licencje Viaplay mają zostać sprzedane innym podmiotom, co oznacza, że transmisje sportowe dostępne na platformie dalej będą do obejrzenia, ale gdzieś indziej. Gdzie? Tego nie wiemy, ale zapewne niedługo się dowiemy. Podobno Canal+ może mocno walczyć o Premier League.

viaplay

Polska nie jest jedynym krajem, z którego wycofuje się Viaplay. Do tego grona należą państwa z regionu, ale też z innych kontynentów. Mowa tu o Łotwie, Litwie, Estonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Ja sam z Viaplay korzystałem na samym początku istnienia platformy w Polsce, ponieważ wtedy można było otrzymać darmowy okres próbny. Co prawda, olałem wydarzenia sportowe, ale chętnie obejrzałem cały sezon skandynawskiego kryminału.

Źródło: WP SportoweFakty

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!