vivo wraz z Sony zajęło się projektowaniem matrycy dla modelu vivo X100

vivo X90 Pro oficjalnie w Polsce
vivo X90 Pro (fot. producenta)

vivo pracuje nad własnymi projektami matryc, które znajdą się w nowej generacji ich smartfonów. Firma właśnie ujawniła, że nawiązała współpracę z działem Lytia firmy Sony, aby stworzyć spersonalizowaną wersję sensora LYT800 dla serii Vivo X100.

Oto LYT800

Sensor LYT800 wykorzystuje zaawansowaną technikę stosowaną przez Sony, dzięki której fotodiody i tranzystory, które je odczytują, są podzielone na dwie warstwy (normalnie znajdują się obok siebie). To tworzy więcej przestrzeni, co oznacza, że sensor o rozmiarze 1/1.43 cala Lytia LYT800 będzie wydajny w słabym oświetleniu, podobnie jak sensory o rozmiarze 1 cala. Projektowany przez vivo sensor LYT800 będzie miał rozdzielczość 53MP.

lyt800

vivo skorzystało także z usług swojego kolejnego partnera, firmy Zeiss, aby stworzyć teleobiektyw Vario-Apo-Sonner dla serii X100. Obiektyw ten będzie wyposażony w układ soczewek o zmiennej ogniskowej, co pozwoli mu na ostrość w bliższych odległościach.

W internecie pojawiły się dane techniczne o międzynarodowej wersji Vivo X100, ale niestety nie zawierały one szczegółów dotyczących aparatu. Według tych przecieków, telefon powinien korzystać z jednego z układów Dimensity 8-series (podczas gdy wariant chiński mógłby otrzymać układ Dimensity 9300) z 12GB RAM-u i 256GB pamięci wewnętrznej. Ekran będzie miał częstotliwość odświeżania 120Hz i będzie wykonany w technologii AMOLED, a bateria o pojemności 5000mAh będzie obsługiwała ładowanie 100W.

Źródło: gsmarena.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!