Vivo Y51s oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Vivo Y51s oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Dziś firma Vivo wprowadziła do sprzedaży w Państwie Środka kolejny smartfon. Model oznaczony jako Y51s na tę chwilę będzie dostępny jedynie w samych Chinach i tak naprawdę nie wiemy czy doczekamy się jego globalnej premiery. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

Kolejny średniak Vivo

Nowość producenta z Państwa Środka została wyposażona w ekran IPS LCD o przekątnej 6,53 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Czytnik linii papilarnych został natomiast umiejscowiony na krawędzi bocznej. I mam wrażenie, że rozwiązanie to staje się coraz to popularniejsze. Sam jestem fanem czytników zintegrowanych z wyświetlaczem, ale zapewne znajdą się fani także tego na krawędzi bocznej. W wyświetlaczu możemy dostrzec dziurkę, w której umiejscowiono pojedynczy aparat 8 Mpix do zdjęć typu selfie. Za wydajność natomiast odpowiedzialny jest Exynos 880. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB RAM-u.

Vivo Y51s oficjalnie zaprezentowany w Chinach

Na pliki użytkownika natomiast przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej. Oczywiście nie mogło zabraknąć także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. Na pleckach natomiast umiejscowiono trzy aparaty. Głównym jest znana od dłuższego czasu matryca 48 Mpix, a dodatkowymi obiektyw 2 Mpix do zdjęć makro oraz obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4500 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 18 W. Vivo Y51s debiutuje z preinstalowanym Androidem 10 wraz z nakładką FunTouchOS 10.5. Sprzęt ten został wyceniony na 1798 juanów czyli około 975 zł.

Zobacz także: Vivo patentuje smartfon z obracaną klawiaturą QWERTY. Czy rozwiązanie to ma sens?

Specyfikacja techniczna Vivo Y51s

Wyświetlacz: IPS LCD, 6.53 cala, FullHD+
Procesor: Exynos 880
RAM: 6 GB
Pamięć wewnętrzna: 128 GB
Aparat główny: 48 Mpix + obiektyw makro 2 Mpix + obiektyw 2 Mpix do wykrywania głębi
Aparat przedni: 8 Mpix
Akumulator: 4500 mAh wraz z obsługą szybkiego ładowania 18 W
Oprogramowanie: Android 10 z autorską nakładką FunTouch OS 10.5
Dodatkowe: czytnik linii papilarnych na bocznej obudowie, modem 5G

Co myślicie o Vivo Y51s? Czekacie na globalną premierę tego sprzętu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!