W Spotify pojawią się podcasty wideo!

spotify logo

Bez wątpienia podcasty są środkiem przekazu, który staje się coraz to popularniejszy. Sam w trasie lubię zamiast muzyki posłuchać dyskusji na jakiś temat i często właśnie sięgam po podcasty zamiast ulubionych utworów. Teraz Spotify chce iść o krok dalej i wprowadza wsparcie także dla wideo!

Podcasty wideo już w spotify

Póki co jest to tak naprawdę rozwiązanie będące nadal w fazie testów. Słuchacze na wszystkich rynkach, na których dostępne są podcasty będą mogli dodatkowo oglądać wybrane treści w formie wideo. Co ważne funkcja ta dostępna jest zarówno dla użytkowników posiadających darmowe konto jak i tych, którzy postanowili wykupić comiesięczny abonament. Aktualnie wsparcie dla podcastów wideo znajdziemy u takich twórców jak: Book of Basketball 2.0, Fantasy Footballers, The Misfits Podcast, H3 Podcast, The Morning Toast, Higher Learning with Van Lathan i Rachel Lindsay oraz The Rooster Teeth Podcast.

Jak włączyć wideo w podcastach? Wystarczy uruchomić treści wybranego twórcy i automatycznie zostanie odtworzony zarówno dźwięk jak i obraz. Jakimkolwiek problemem nie jest także zminimalizowanie aplikacji, a nawet zablokowanie ekranu. Wtedy najzwyczajniej w świecie wideo zostanie wstrzymane, ale nadal odtwarzany będzie dźwięk bez jakichkolwiek zakłóceń. Dodatkowo nie zabrakło także możliwości pobrania ulubionych podcastów na nasz smartfon, a następnie słuchanie ich bez dostępu do sieci w podróży czy w miejscach, w których najzwyczajniej w świecie nie możemy korzystać z pakietu danych lub Wi-Fi.

Zobacz także: Spotify najpopularniejszą usługą streamingu muzyki w 2019 roku

I bez wątpienia taka decyzja może wpłynąć na znaczny wzrost zarówno samych twórców w Spotify jak i użytkowników. Oczywiście w najbliższej przyszłości coraz to więcej osób tworzących podcasty może postawić na treści wideo, a to może przypaść do gustu wielu słuchaczom. Czekamy z niecierpliwością!

Co myślicie o wprowadzeniu podcastów wideo do Spotify? Korzystacie z tej usługi streamingowej? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!