Według DxO Mark Huawei Mate 20 Pro ma tak samo dobry aparat jak Huawei P20 Pro

huawei mate 20 pro i huawei p20 pro

Kilka dni temu przedstawiciele DxOMark poinformowali na swoim oficjalnym koncie w serwisie Twitter o testach Huawei Mate 20 Pro. Wiele osób spodziewało się, że urządzenie to zostanie nowym numerem jeden rankingu i pozostawi daleko w tyle konkurencję. Nic bardziej mylnego!

Mate 20 Pro na równi z P20 Pro

Wyniki testów DxOMark potwierdzają wnioski, które opisaliśmy w porównaniu topowych smartfonów firmy Huawei. Oba urządzenia otrzymały w benchmarku identyczną liczbę punktów i razem zajmują zaszczytne pierwsze miejsce. Oczywiście wynik w DxOMark nie do końca musi potwierdzać jakość zdjęć wykonywanych przy pomocy danego telefonu, ale trzeba przyznać, że zarówno Mate 20 Pro jak i P20 Pro mogą pochwalić się wręcz niesamowitymi fotografiami.

huawei mate 20 pro dxomark

Według ekipy testowej DxOMark Mate 20 Pro wygrywa z P20 Pro w odwzorowaniu barw, automatycznym ustawianiu ekspozycji, teksturze zdjęć oraz działaniu autofocusa. P20 Pro otrzymał więcej punktów w teście ilości szumów na fotografiach, działania zoomu optycznego oraz efektu rozmycia tła (bokeh). Identycznie wypadła liczba artefaktów oraz działanie lampy błyskowej. Różnice w wynikach są jednak na tyle małe, że zdjęcia mogą być dla przeciętnego użytkownika wręcz identyczne.

huawei mate 20 pro

Zobacz też: Huawei Mate 20 Pro vs Huawei P20 Pro. Pojedynek gigantów #1

Huawei numerem jeden w fotografii mobilnej?

W najnowszym zestawieniu DxOMark na pierwszym miejscu królują dwa smartfony chińskiego giganta. W TOP10, oprócz Mate 20 Pro oraz P20 Pro, znajdziemy także Huawei P20. To z jednej strony pokazuje siłę producenta z Państwa Środka, a z drugiej nadal musimy pamiętać, że to jedynie testy benchmarkowe, które nie koniecznie muszą być w pełni rzetelne. Firmy doskonale wiedzą co będzie testować ekipa DxOMark i na co zwracają oni uwagę, więc tworząc nowe urządzenie są w stanie zaprojektować je tak aby w testach wypadło jak najlepiej. Niezależnie od tego czy ufamy rankingowi DxOMark czy też nie jedno trzeba obiektywnie przyznać – flagowce Huawei oferują fantastyczną jakość zdjęć i bez wątpienia są to jedne z najlepszych urządzeń, pod tym względem, na rynku.

Co myślicie o najnowszym teście DxOMark? Korzystacie z Huawei Mate 20 Pro lub P20 Pro? Który waszym zdaniem oferuje lepszą jakość zdjęć? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!