Według dyrektora Honor Qualcomm nie ma procesora, który może konkurować z Kirinem 820 5G

Według dyrektora Honor Qualcomm nie ma procesora, który może konkurować z Kirinem 820 5G

Honor 30S oficjalnie trafił na rynek kilka dni temu. Smartfon ten jest pierwszym urządzeniem pracującym pod kontrolą zupełnie nowego Kirina 820 5G, który, przynajmniej na papierze, wygląda wręcz rewelacyjnie. Teraz głos w sprawie tej jednostki zabrał sam dyrektor chińskiej firmy! Co sądzi on o nowej jednostce?

Kirin 820 5G prawdziwą rewolucją?

George Zhao, pełniący rolę dyrektora w firmie Honor, postanowił podzielić się swoją opinią na temat Kirina 820 5G w jednym z udzielanych wywiadów. Według dyrektora procesor ten zasługuje na uwagę, ponieważ oferuje idealną równowagą pomiędzy wydajnością a ceną. Oczywiście Kirin 820 5G został wykonany dokładnie w tym samym 7 nm procesie technologicznym co Kirin 990. To sprawia, że jednostka ta oferuje zarówno bardzo dużą wydajność, jak i dodatkowo jest wyjątkowo energooszczędna. Z tego też powodu George Zhao uważa, że Qualcomm nie ma w swoim portfolio procesora, który mógłby nawiązać realną walkę z nową jednostką stworzoną przez Huawei.

Według dyrektora Honor Qualcomm nie ma procesora, który może konkurować z Kirinem 820 5G

Procesory z serii Snapdragon 7XX oczywiście wielu osobom przypadają do gustu, ale, przynajmniej według słów dyrektora firmy Honor, oferują one zdecydowanie gorszą wydajność niż Kirin 820 5G. Ciężko powiedzieć ile w tych słowach prawdy, ponieważ na pierwsze testy nowości chińskiego producenta nadal musimy poczekać. Z drugiej strony Snapdragon 865 jest bez wątpienia mocniejszym procesorem, ale jednocześnie jest dużo droższy.

Zobacz także: Honor 30S oficjalnie. To pierwszy smartfon na rynku z Kirinem 820!

Kirin 820 5G ma trafiać do smartfonów kosztujących 2000-2500 juanów czyli około 1180-1475 zł. Połączenie tak niskiej ceny z modem 5G, sporą wydajnością oraz dobrym czasem pracy na jednym ładowaniu może sprawić, że nowości Honor zostaną bardzo ciepło przyjęte przez fanów marki. Oczywiście części użytkowników może przeszkadzać brak Usług Google, ale liczę na to, że Huawei Mobile Services już niedługo będą na tyle rozwinięte, że będziemy mogli zapomnieć o korzystaniu ze Sklepu Play na rzecz AppGallery. Miejmy nadzieję, że Honor 30S trafi także do Europy!

Co myślicie o Honorze 30S? Czy waszym zdaniem Kirin 820 5G faktycznie nie ma konkurencji na rynku mobilnym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!