WhatsApp z dedykowaną aplikacją na iPady i tablety. No nareszcie!

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

WhatsApp zmienił swoje podejście i aktualnie przeżywa ogromny rozwój. Już jakiś czas temu zapowiedziano, że aplikacja “wyjdzie” poza smartfony i trafi na komputery. Teraz wiemy, że twórcy pracują nad edycją komunikatora na tablety.

WhatsApp z własną aplikacją na tablety i iPady

Jak wiemy, WhatsApp pracuje nad tym, abyśmy mieli dostęp do komunikatora z poziomu wielu urządzeń jednocześnie – tak jak robi to Telegram. Z tego też powodu twórcy zamierzają wydać dedykowaną aplikację na sprzęty z większym niż smartfony, ale nadal dotykowym ekranem. Oczywiście mowa tu o tabletach.

Jak wskazują najnowsze informacje, WhatsApp może pracować nad specjalną edycją komunikatora, która będzie uruchamiana zarówno na iPadach, jak i tabletach z Androidem. Oczywiście spodziewamy się specjalnie dopasowanego interfejsu. Podobnie jak wersja komputerowa w przyszłości, tak i na tabletach aplikacja będzie działać niezależnie od smartfona – ten nawet nie będzie musiał być podłączony do internetu.

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Na WhatsApp na tabletach i iPadach jeszcze sobie poczekamy. Powodem tego jest fakt, że nawet nie wystartowały zamknięte testy. Widać jednak, że twórcy mocno spięli się, aby ich produkt był znacznie lepszy. Wszak konkurencja depcze po piętach.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!