WhatsApp Beta pozwala na odblokowanie komunikatora czytnikiem linii papilarnych

whatsapp motyw ciemny 1

WhastApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Dlatego też każda jego przydatna nowość cieszy wiele milionów użytkowników. W odsłonie Beta pojawiła się funkcja odblokowania komunikatora za pomocą czytnika linii papilarnych.

WhatApp Beta z ciekawym dodatkiem

W lutym tego roku WhatsApp wydał specjalną funkcję, dzięki której użytkownicy mogli używać Touch ID do odblokowania komunikatora. Niestety, właściciele smartfonów z Androidem musieli obejść się ze smakiem i żyć bez tego dodatku. Aż do teraz!

Przeczytaj także: WhatsApp i Telegram nie są tak bezpieczne! Hakerzy mogą przejąć wysyłane multimedia

W aplikacji WhatsApp, a dokładnie w jej odsłonie Beta, zauważono nowy feature. Jest to właśnie możliwość odblokowania komunikatora czytnikiem linii papilarnych. Co równie ważne, użytkownik, pomimo zablokowanego komunikatora, nadal może odpisywać na wiadomości z paska powiadomień oraz odbierać połączenia głosowe.

WhatsApp Beta pozwala na odblokowanie komunikatora czytnikiem linii papilarnych

Tak jak napisałem wyżej, dodatek ten znalazł się w WhatsApp Beta, dokładnie w wersji 2.19.221. Funkcję tę znajdziecie w Ustawienia > Konto > Prywatność. Co ważne, możesz ręcznie zdefiniować czas, po którym aplikacja ma się zablokować oraz co dokładnie ma wyświetlać się w na pasku powiadomień.

Jeśli zaktualizowałeś aplikację i nadal nie masz tego dodatku, to musisz samemu pobrać odpowiedni plik instalacyjny APK i ręcznie wykonać uaktualnienie do nowszej odsłony.

Warto sprawdzić: Telegram z kolejną aktualizacją. Dodano „dyskretne wiadomości”

WhatsApp wydaje się być naprawdę dobrym komunikatorem. Ja jednak zostanę przy Telegramie, który gwarantuje mi pełną prywatność oraz dostępność na wielu platformach.

Korzystacie z WhatsApp? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!