WhatsApp Beta zyskał coś, co Telegram ma od niedawna

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

Jak się okazuje, WhatsApp w wersji Beta zyskał bardzo ważną nowość. Mianowicie chodzi o reagowanie za pomocą emoji na wiadomości.

WhatsApp jak Telegram – pozwoli reagować na wiadomości

Komunikator Meta już od jakiegoś czasu pokazuje naprawdę mocny rozwój. WhatsApp nadrabia spore zaległości, a jednym z braków są reakcje na wiadomości. Jest to funkcja, którą mamy w Facebook Messengerze od naprawdę dawna. Telegram również ociągał się z dodaniem tej funkcji, jednak niedawno ją wprowadził i ludzie chętnie z niej korzystają.

Reagowanie na wiadomości za pomocą emoji – funkcja jest dostępna w androidowej wersji WhatsApp 2.22.8.3. Jak skorzystać z dodatku? Należy dłużej nacisnąć palcem na wiadomość, co wywoła specjalne okienko z kilkoma emotikonami. Mowa tu o 6 emoji, ale możliwe, że z czasem pojawią się kolejne.

whatsapp
(fot. WABetaInfo)

Tak jak wspomniałem wyżej, nowość dotyczy Androida. Trzeba jednak zaznaczyć, że funkcja powinna pojawić się również na iOS. Jednakże nie znamy oficjalnej daty wprowadzenia nowości do wersji stabilnej. A dopiero wtedy zobaczymy pełen obraz tego dodatku, który z pewnością nieco urozmaici korzystanie z aplikacji.

Podobną nowość i w prawie takiej samej formie wprowadził również Telegram w grudniowej aktualizacji. Początkowo jednak funkcja działała nieco problematycznie, ale wszystko szybko naprawiono. Aktualnie dodatek jest naprawdę w porządku i widzę, że jest często wykorzystywany zarówno na grupach, jak i kanałach. Myślę, że podobnie pozytywnie przyjmą tę funkcję użytkownicy WhatsAppa.

Źródło: The Verge

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!