WhatsApp w wersji na przeglądarkę będzie bezpieczniejszy

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Meta, która jest właścicielką aplikacji WhatsApp, opracowała nowe zabezpieczenia mające chronić dane użytkowników korzystających z rozszerzenia aplikacji w wersji na przeglądarkę.

Code Verify

Korzystanie z czatów WhatsApp jako rozszerzenie w przeglądarce na komputerach i laptopach działa już od dłuższego czasu. Wiele osób obawiało się, że dane przesyłane za pośrednictwem dodatku mogą nie być odpowiednio zabezpieczone, co powodowało, że rezygnowali z takiego rozwiązania. Meta stworzyła zatem Code Verify, którego głównym zadaniem jest kontrolowanie, czy zawartość czatów w WhatsApp na przeglądarce nie wyciekła na zewnątrz, poprzez maksymalne utrudnienie ewentualnego włamania.

WhatsApp w wersji na przeglądarkę będzie bezpieczniejszy
Źródło: WhatsApp Web

Światła ostrzegawcze

Meta stwierdziła, że wprowadzenie Code Verify zbiega się w czasie z uruchomieniem usługi multi-device dla WhatsApp. Ma to na celu ułatwienie i zachęcenie użytkowników do korzystania z aplikacji również na innych urządzeniach, poza własnym telefonem. Zasada działania Code Verify jest banalnie prosta dla samego użytkownika. Wprowadza ona system świateł ostrzegawczych do aplikacji, które informować będą o statucie bezpieczeństwa. Zielone światło oznacza pełnię bezpieczeństwa, pomarańczowe ostrzega przed możliwym działaniem aplikacji zewnętrznych, a czerwone, że pojawił się poważny problem.

Kod źródłowy dla wszystkich!

Meta poinformowała również, że już teraz widać zwiększona liczbę użytkowników korzystających z rozszerzenia WhatsApp na innych urządzeniach. Kod źródłowy Code Verify został udostępniony na GitHubie i w krótkim czasie zaadaptowały go przeglądarki Chrome i Edge, a w najbliższym czasie również Firefox.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!