WhatsApp testuje nowe możliwości czatów głosowych i wideo. Nawet 32 osoby w pokojach!

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Dołączanie do czatu za pomocą jednego kliknięcia i nawet 32 osoby na czacie wideo mają sprawić, że aplikacja będzie prostsza i wydajniejsza.

WhatsApp od jakiegoś czasu wprowadza szereg udogodnień dla swoich użytkowników. Wiąże się to zapewne ze wciąż rosnącą popularnością, a co za tym idzie większym obciążeniem dla samej aplikacji. Meta ogłosiła, że wszyscy, którzy posiadają aktualną wersję WhatsApp, będą mogli dzielić się linkami do rozmów, w bardzo prosty sposób. Funkcja ta, nazwana Call Links znajdzie się w górnym panelu rozmów i według Mety, ma być obsługiwana za pomocą jednego kliknięcia. Call Links pojawia się już w tym tygodniu.

WhatsApp testuje nowe możliwości czatów głosowych i wideo. Nawet 32 osoby w pokojach!

Ograniczenia

Drugą, chyba najciekawszą aktualizacją od dawna dla WhatsApp, jest wprowadzenie możliwości prowadzenia czatów wideo dla maksymalnie 32 osoby. Do tej pory limit ten wynosił 8 osób i stawiał aplikację Mety daleko w tyle za konkurencją. Według zapewnień Marka Zukcerberga czaty będą w pełni wspierały obraz, jak i dźwięk. W najbliższym czasie ma się również pojawić opcja prowadzenia zaszyfrowanych połączeń wideo i audio w tych właśnie czatach. Niestety, druga strona medalu wygląda tak, że dla użytkowników korzystających z darmowej wersji WhatsApp, czas połączeń będzie ograniczony.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!