Możliwość ukrycia statusu online w WhatsApp na Androidzie jest już dostępna!

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

Prywatność w sieci jest bardzo ważna, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy kolejne scamy wyrastają jak grzyby po deszczu. WhatsApp planuje zatem wprowadzić możliwość ukrycia swojego statusu online na Androidzie.

W ukryciu

Oznaczenie dostępności w wielu aplikacjach jest automatyczne, ale pozwala także na jego manualną zmianę, wedle uznania. WhatsApp przez długi czas unikał przekazania użytkownikom możliwości ukrycia swojego statusu, ale od nieco ponad roku zaczyna się to zmieniać, o czym pisaliśmy TUTAJ. Pierwszą zmianą było wprowadzenie funkcji ukrycia się przed wybranymi kontaktami z naszej listy. Wciąż jednak inne osoby mogły bez problemu zobaczyć, kiedy byliśmy ostatnio online, dzięki funkcji „ostatnio widziany”. Ta funkcja nie zniknie i wciąż będzie działać, z tą różnicą, że po ukryciu statusu online, czas nie będzie tam aktualizowany.

Możliwość ukrycia statusu online w WhatsApp na Androidzie jest już dostępna!

Koniec modów

Możliwość ukrycia swojego statusu jest na razie w fazie beta. Możliwość skorzystania z niej będziecie mieli, jeśli zainstalujecie wersję 2.22.16.12 dla Androida. Skorzystanie z nowej funkcji będzie bardzo proste, bo dostępne w ustawieniach. Wystarczy wejść konto, następnie prywatność, a potem w ostatnio widziany i status online. W ten sposób dotrzecie do miejsca, w którym będziecie mogli zdecydować, czy inni użytkownicy WhatsAppa zobaczą was, jako online. Pojawienie się tej możliwości sprawia, że wiele osób będzie mogło przestać korzystać z modów, które wcześniej pozwalały na zwiększenie prywatności, ale powodowały niestabilną pracę całej aplikacji.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!