WhatsApp na iPada? To jest bardzo możliwe

ipad air 4gen 2020
iPad Air 4. generacji

WhatsApp to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Jednak nie można z niego korzystać na takim sprzęcie jak iPad, ale jak twierdzi szef projektu, dedykowana aplikacja faktycznie może się pojawić.

WhatsApp na iPada może powstać

iPad to naprawdę często wykorzystywany sprzęt, a właśnie komunikacja to element szczególnie wygodny na tabletach. A jednak WhatsApp do tej pory nie wydał dedykowanej aplikacji właśnie na te sprzęty. Właściciele iPadów gorąco proszą o taki produkt, a deweloperzy prawdopodobnie coś takiego wydadzą.

Potwierdza to Will Cathcart, czyli szef WhatsAppa. W wywiadzie dla The Verge powiedział, że firma faktycznie chciałaby zrobić aplikację na iPady, tym bardziej, że trwają ciągłe prace nad tym, aby z komunikatora można było korzystać na wielu sprzętach. Warto dodać, że WA należy do firmy Meta, która również nie wydała dedykowanej aplikacji Instagrama na iPady.

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Muszę zaznaczyć, że konkurencyjne komunikatory wydały swoje aplikacje na iPada. Chociażby Telegram oferuje dedykowany program, który działa naprawdę dobrze i się po prostu sprawdza. WhatsApp również mógłby stworzyć coś naprawdę dobrego, co ułatwiłoby życie wielu użytkownikom.

Źródło: The Verge przez Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!