WhatsApp wprowadzi wiadomości, które można odczytać tylko raz

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Nowa funkcja ma dać użytkownikom możliwość tylko jednorazowego przeczytania otrzymanej wiadomości, co ma podnieść poziom bezpieczeństwa.

Pomysł rodem z filmów szpiegowskich

Pamiętacie stare dobre filmy szpiegowskie, w których tajny agent po przeczytaniu wiadomości, ma kilka sekund, aby ją wyrzucić, bo ta ulegnie samozniszczeniu? Wygląda na to, że ktoś w centrali WhatsApp jest fanem tego gatunku filmowego i postanowił przełożyć pomysł z ekranu naszych smartfonów. Aplikacje służące do komunikacji od dłuższego czasu zmagają się z rosnącym problemem inwigilacji, naruszeń poufności i atakami hakerskimi w celu pozyskania drażliwych danych. WhatsApp jest jednym z liderów, jeśli chodzi o opracowywanie nowych rozwiązań, które mają cały ten proceder ukrócić. Nowym pomysłem są zatem wiadomości, które po krótkiej chwili dosłownie wyparują z naszych telefonów.

WhatsApp wprowadzi wiadomości, które można odczytać tylko raz
Źródło: wabetainfo.com

Automatycznie skasowane

Idea tego rodzaju wiadomości nie jest wcale nowa i już teraz niektóre aplikacje (w tym WhatsApp) korzystają z niej do zabezpieczania plików wideo i audio. Problem jednak w tym, że trzeba to robić ręcznie. WhatsApp chce jednak pójść o krok dalej i dlatego pracuje nad automatycznie znikającymi wiadomościami tekstowymi. Według samej firmy ma to na celu nie tylko wspomnianą poprawę bezpieczeństwa, ale głównie zapewnienie spokoju użytkownikom, że ich wiadomości nie zostaną rozesłane dalej, albo nawet przechwycone. Podczas wysłania wiadomości, zobaczymy w prawym dolnym rogu ikonę kłódki. Po jej wybraniu tekst zostanie automatycznie usunięty po odczytaniu przez drugą stronę. Jeśli ktoś nie zrobił tego uważnie, będzie musiał poprosić nadawcę o ponowne wysłanie.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!