WhatsApp ułatwi wyszukiwanie funkcji i korzystanie z jednego konta na kilku urządzeniach

WhatsApp ułatwi wyszukiwanie funkcji i korzystanie z jednego konta na kilku urządzeniach

Rozwój aplikacji WhatsApp spowodował, że coraz trudniej odnaleźć wszystkie niezbędne informacje i funkcje w menu. Nowa aktualizacja ma to zmienić, podobnie, jak korzystanie z jednego konta na kilku urządzeniach.

Szybko i łatwo

WhatsApp staje się powoli zupełnie inną aplikacją niż jeszcze rok temu. Coraz więcej funkcji daje użytkownikom możliwość szybszego i bardziej precyzyjnego kontaktowania się w dowolnej chwili. Powoli sprawia to, że WhatsApp wysuwa się na samo czoło wśród liderów na rynku komunikatorów. Nie byłoby to oczywiście możliwe, bez ciągłych aktualizacji, które sprawiają, że czasami można zgubić się w złożonym menu. Nowe rozwiązanie zakłada, że użytkownik dostanie możliwość wyszukiwania w bardzo wygodny i szybki sposób. Wystarczy wpisać szukaną frazę, a w wynikach pojawi się to, co nas interesuje bez potrzeby klikania w dodatkowe okna w poszczególnych częściach menu.

WhatsApp ułatwi wyszukiwanie funkcji i korzystanie z jednego konta na kilku urządzeniach

Proste i bezpieczne logowanie

Drugim ciekawym usprawnieniem ma być tzw. tryb towarzysza, czyli mówiąc prościej: możliwość korzystania z jednego konta na kilku dowolnych urządzeniach. Pierwsze beta testy tej funkcji rozpoczęły się już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz ma to być rozszerzone o większą grupę użytkowników aplikacji. Całość ma działać podobnie, jak w przypadku otwierania aplikacji w wersji przeglądarkowej. Główne urządzenie będzie musiało zeskanować kod QR, który pojawi się na dodatkowym urządzeniu. Tylko wtedy będzie można skorzystać z trybu towarzysza. Według osób, które już mają dostęp do tej funkcji, z powodzeniem można logować się tym samym kontem WhatsApp na maksymalnie 4 urządzeniach z systemem Android.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!