WhatsApp pozwoli na przywrócenie przypadkowo usuniętej wiadomości?

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

WhatsApp pracuje nad kolejną aktualizacją aplikacji, która w ostatnim czasie przechodzi bardzo wiele interesujących przemian.

Przydatna funkcja

Na pewno niejednej osobie to czytającej zdarzyło się przynajmniej raz w życiu skasować przypadkowo wiadomość. W komunikatorach różnego typu często oznacza to bezpowrotną utratę treści, co może być szczególnie bolesne, jeśli jej napisanie zajęło sporo czasu. Nie mniejszą gorycz można jednak poczuć podczas skasowania nawet tej krótkiej informacji, ponieważ zabiera to nas czas, którego coraz więcej osób ma deficyt. Niedawno dowiedzieliśmy się, że WhatsApp postanawia wprowadzić funkcje celowego kasowania wybranych wiadomości, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz, na drugim biegunie pojawia się możliwość przywracania wiadomości.

Zasada 5 sekund

W omawianej kwestii chodzi jednak o bardzo konkretną sytuację. W WhatsApp są bowiem dostępne opcje skasowania wiadomości na dwa różne sposób: tylko dla nas i dla wszystkich. W przypadku tej pierwszej przypadkowe skasowanie oznaczało spory kłopot, który ma być usunięty wraz z nową aktualizacją. Niestety, jet w tym mały haczyk, ponieważ na refleksję będziemy mieć zaledwie 5 sekund. Na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat, pytający, czy chcemy przywrócić wiadomość. Jeśli tego nie zrobimy, cóż, wtedy już nic nie pomoże. WhatsApp mógł się trochę bardziej postarać, ale biorąc pod uwagę, że wcześniej takiej opcji w ogóle nie było, wszyscy użytkownicy tej aplikacji mogą czuć się i tak zadowoleni.

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!