WhatsApp zaszyfruje kopie zapasowe. No nareszcie!

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

WhatsApp szczyci się szyfrowaniem End-to-End, które w zasadzie uniemożliwia przeczytanie wiadomości przez kogokolwiek innego niż nadawca i odbiorca. Niestety, kopie zapasowe wiadomości szyfrowane już nie są, co jest sporym problemem. Na szczęście WhatsApp coś na to poradzi.

Ostatni czas to nagły rozwój WhatsAppa i praca nad rzeczami, których po prostu niezwykle brakuje. Mowa tu chociażby o możliwości wysyłania zdjęć w lepszej jakości, opcji korzystania z desktopowego komunikatora bez pośredniczącego telefonu oraz… szyfrowania kopii zapasowej.

WhatsApp zaszyfruje kopie zapasowe wiadomości. A przynajmniej na Androidzie

WhatsApp pozwala na wykonanie kopii zapasowej wiadomości w chmurze – Google Drive lub iCloud. Niestety, kopia ta nie jest zabezpieczona, co nawet może wydawać się śmieszne. Na szczęście twórcy pracują nad tym, aby to naprawić.

Otóż użytkownicy mają dostać opcję szyfrowania kopii zapasowej trzymanej na Dysku Google. Kopia ma być zablokowana za pomocą hasła lub 64-znakowego klucza. Zapomnienie takiego hasła czy zgubienie kodu oznacza, że do kopii zapasowej się po prostu nie dostaniemy.

whatsapp
(fot. WABetaInfo)

Nowość jest już testowana w wersji beta komunikatora na Androidzie, dokładnie mowa tu o wydaniu 2.21.15.5. Jest to spory krok w stronę bezpieczniejszego i bardziej prywatnego komunikatora, którym chce być WhatsApp. Niestety, dalej należy on do Facebooka, który nie słynie z poszanowania prywatności swoich użytkowników.

Źródło: WABetaInfo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!