WhatsApp wprowadzi wielkie zmiany dla wiadomości głosowych

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

WhatsApp w ostatnim czasie wprowadzi sporo nowych rozwiązań i ulepszeń w działaniu aplikacji. Kolejna jest już na horyzoncie i może naprawdę ułatwić korzystanie z funkcji wiadomości głosowych.

Odsłuchiwanie

Wyścig po palmę pierwszeństwa wśród aplikacji służących do komunikacji wciąż trwa, a WhatsApp wyraźnie ma ochotę podnieść tempo. Po wprowadzeniu emoji jako reakcji na wiadomości i zwiększeniu limitu danych, które możemy przesyłać poprzez czat, przyszła kolej na wiadomości głosowe. Najciekawszą zmianą ma być możliwość odsłuchiwania nagrań, przeglądając jednocześnie inne czaty. Pozwoli to zatem na szybką i lepiej skoordynowaną komunikację z innymi. Dostaniemy również możliwość zmiany prędkości odsłuchiwanych nagrań do poziomu 1.5 i 2 razy szybciej. Zmianie ulegnie również wizualna strona, co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej:

WhatsApp wprowadzi wielkie zmiany dla wiadomości głosowych
Źródło: WhatsApp
WhatsApp wprowadzi wielkie zmiany dla wiadomości głosowych
Źródło: WhatsApp

Nagrywanie i edycja

Nie mniej ciekawym ulepszeniem będzie pauzowanie podczas nagrywania, co z jakiegoś dziwnego powodu nie było do tej pory możliwe w WhatsAppie. Jeśli stracimy wenę lub będziemy potrzebować chwili na dobranie odpowiednich słów, z pomocą przyjdzie nam właśnie opcja pauzy nagrywania. Wyeliminuje to niepotrzebne sekundy zawarte w nagraniu, a co za tym idzie, zmniejszy jego czas trwania i pozwoli oszczędzić dane transferowe (niedużo, ale zawsze to coś). Przed wysłaniem wiadomości będziemy mogli ją odsłuchać, aby być pewnymi tego, że o niczym nie zapomnieliśmy, bądź nie nagrała się niechciany dźwięk z tła. Zmiany mają zostać wprowadzone w ciągu kilku najbliższych tygodni, ale już teraz nie możemy się ich doczekać.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!