WhatsApp znowu kopiuje Telegrama? Pozwoli wysyłać więcej danych

signal whatsapp polskie służby
(fot. Torsten Dettlaff @ Pexels)

Jak się okazuje, WhatsApp nie zwalnia z pracami nad nowościami i możliwe, że zostanie dodana rzecz, którą znamy z Telegrama.

WhatsApp może pozwolić wysyłać pliki o wadze do 2 GB

Jedną z kluczowych funkcji Telegrama jest opcja przechowywania wielu plików w chmurze. W zasadzie to mamy nielimitowane miejsce – o ile pojedynczy plik nie waży więcej niż 2 GB. I tu jak się okazuje, WhatsApp – największy konkurent Telegrama – pracuje nad czymś naprawdę podobnym.

Jak wynika z najnowszych informacji, niektórzy betatesterzy mogą sprawdzić działanie nowej funkcji pozwalającej na wysyłanie plików z wagą do 2 GB. Póki co, dotyczy to testerów tylko z Ameryki Południowej z aplikacją na Androida i iOS w wersji 2.22.8.5, 2.22.8.6, 2.22.8.7. Warto dodać, że aktualny limit wynosi zaledwie 100 MB.

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

Muszę zaznaczyć, że Telegram w kontekście przesyłania plików jest prawdziwym wygranym. Przyjmuje wszystkie znane formaty, pliki mogą ważyć nawet 2 GB, a do tego możemy pliki wyszukiwać wygodnie w czatach. Nie tak dawno temu dodano także menedżer pobierania, który jeszcze mocniej ulepsza wrażenia z korzystania z komunikatora. Liczymy na to, że i WhatsApp popracuje nad czymś podobnym.

Niestety, nie wiemy kiedy funkcja zostanie udostępniona dla każdego i czy w ogóle zostanie wydana poza testy beta. Myślę, że byłoby to całkiem miłe usprawnienie korzystania z komunikatora.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!