WhatsApp znów kopiuje Telegrama. Teraz dodano jednorazowe zdjęcia i filmy

WhatsApp
(fot. Anton z Pexels)

WhatsApp ostatnio dosyć mocno rozpędził się z dodawaniem nowości. Już pisaliśmy chociażby o opcji korzystania z komputerowej wersji komunikatora bez telefonu w pobliżu. Teraz natomiast deweloperzy dodadzą opcję wysyłania filmów i zdjęć, które znikną od razu po otworzeniu. Taką funkcję znamy chociażby ze Snapchata oraz – w dokładnie tym samym użyciu – z Telegrama.

WhatsApp pozwoli Ci wysłać automatycznie usuwające się zdjęcie oraz film

WhatsApp właśnie pochwalił się dodaniem nowej funkcji do komunikatora, która może znacznie usprawnić codzienną komunikację. Chodzi o możliwość wysyłania zdjęć i filmów, które mogą być otworzone tylko raz.

Wysyłając dane zdjęcie wystarczy zaznaczyć opcję, że chcemy, aby było ono wyświetlone tylko raz. Po pierwszym razie obejrzenie nie będzie możliwe. WhatsApp dodaje, że to dobry dodatek do zachowania jeszcze większego bezpieczeństwa i prywatności. Oczywiście nasz odbiorca nadal może zrobić zrzut ekranu, jednak możliwe jest, aby aplikacja blokowała taką opcję – podobnie jak to jest chociażby na Netflix. Tak jak pokazuje WhatsApp, przyda się to w udostępnianiu jakichś zdjęć ( ( ͡° ͜ʖ ͡°)), haseł czy dokumentów, które raczej są poufne.

Podobną funkcję możemy znać ze Snapchata czy właśnie Telegrama. Ta funkcjonuje podobnie, jednak można także nałożyć ograniczenie czasowe oglądania danego zdjęcia – może to być zarówno 3 sekundy, jak i 60. Funkcja ta jest tam dostępna już od bardzo dawna i zapewne jest często wykorzystywana.

Źródło: WhatsApp

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!