WhyNotWin11: sprawdź dlaczego nie zainstalujesz Windowsa 11

whynotwin11

Już teraz Windows 11 słynie z wielu rzeczy, a jedną z nich są dosyć wysokie wymagania sprzętowe wykluczające sporo jeszcze dobrego hardware’u. Microsoft wydał specjalne narzędzie, które pomaga nam sprawdzić czy nasz komputer będzie kompatybilny z nowym Windowsem. Niestety, program ten nie podaje zbyt szczegółowych informacji. Na szczęście powstało lepsze oprogramowanie – WhyNotWin11.

WhyNotWin11, czyli sprawdź czy zainstalujesz Windowsa 11

Microsoft wydał narzędzie PC Health Check, które pozwala sprawdzić czy nasz komputer jest kompatybilny z Windowsem 11. Niestety, aplikacja okazała się być niezbyt trafna – głównie przez to, że nie pokazywała dlaczego nasz PC nie jest wystarczająco dobry. Dlatego też pewien deweloper napisał otwartoźródłowe narzędzie WhyNotWin11.

WhyNotWin11 skanuje nasz komputer, a następnie dokładnie pokazuje dlaczego nasz komputer nie jest kompatybilny z Windowsem 11. Ten prosty skrypt został opatrzony interfejsem graficznym, który jasno nam przekazuje informacje.

whynotwin11

Co ważne, narzędzie działa tylko na komputerach z Windowsem 10. Pomimo tego, że jest Open Source, nie da się go uruchomić na Linuxie. Ma to jednak sens, bowiem aplikacja sprawdza czy będziemy mogli skorzystać z darmowej aktualizacji z Windowsa 10 do Windowsa 11.

Kod źródłowy, jak i informacje dotyczące WhyNotWin11 znajdziecie na GitHubie, a dokładnie >>tutaj<<. Instalator natomiast jest >>tutaj<<.

Czekacie na premierę Windowsa 11? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: GitHub

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!