Wiemy coraz więcej na temat Moto G 5G!

Motorola One Action

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o tym, że Motorola pracuje nad nowym modelem z serii Moto G, który zostanie wyposażony w modem 5G. Na jego temat nie wiedzieliśmy zbyt wiele, ale do sieci wyciekła właśnie niemal pełna specyfikacja techniczna, która ujawnia wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego średniaka Motoroli. 

Co zaoferuje Motorola Moto G 5G?

Jak sugerują plotki, nowa Motorola zostanie wyposażony w wyświetlacz o nieznanej na ten moment przekątnej, ale cechować się będzie proporcjami 21:9, rozdzielczością Full HD+ i częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz. Całość charakteryzować się ma obudową o wymiarach 167,98×73,97×9,59 mm i wagą na poziomie 207 gramów. Warto zaznaczyć, że czytnik linii zostanie umieszczony na bocznej krawędzi. 

Wiemy coraz więcej na temat Moto G 5G!

Na udostępnionych renderach można zauważyć, że w wyświetlaczu zostały ulokowane dwa otwory, w których umieszczone zostaną dwa obiektywy: główny 8 Mpx oraz dodatkowy 2 Mpx do zdjęć portretowych. Tylny panel zostanie zagospodarowany przez poczwórny aparat, który najprawdopodobniej składać się będzie z 48 Mpx obiektywu głównego (Samsung GM1), 8 Mpx obiektywu ultra-szerokokątnego, 2 Mpx obiektywu do zdjęć makro oraz 2 Mpx obiektywu do zdjęć portretowych. Motorola Moto G 5G pracować ma pod kontrolą systemu Android 10 i czerpać energię z akumulatora o pojemności 4800 mAh. 

Zobacz także: Motorola Edge Lite z Qualcomm Snapdragonem 765G już niedługo może trafić na rynek

Pod maską nowej Motoroli znaleźć się ma procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który składa się z jednego rdzenia Cortex-A76 o taktowaniu 2.36, jednego rdzenia Cortex-A76 o taktowaniu 2.32 GHz, sześciu rdzeni Cortex-A55 o taktowaniu na poziomie 1.73 GHz oraz układu graficznego Adreno 620. Mówi się, że smartfon zadebiutuje w jednej wersji pamięciowej, która charakteryzować się będzie 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Na wyposażeniu pojawi się prawdopodobnie slot na kartę microSD. 

Co ciekawe, plotki sugerują, że model o oznaczeniu XT2075-3, który został niedawno certyfikowany przez Federalną Komisję Łączności może być omawianą dzisiaj Moto G 5G. Jednak niektóre ze źródeł twierdzą, że smartfon ten może zadebiutować na rynku jako Motorola Moto G 5G Plus. Wcześniejsze raporty ujawniły także „obecność” modelu o oznaczeniu XT2075-1, który z kolei może zadebiutować w USA jako Motorola Edge Lite. Na innych rynkach smartfon może natomiast pojawić się jako Moto G 5G lub Moto G 5G Plus. 

Być może wszystkiego dowiemy się już 7 lipca, gdyż właśnie tego dnia zadebiutować ma wspomniana Motorola Edge Lite. 

Jak myślicie, pod jaką nazwą nowa Motorola zadebiutuje na rynku? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!