Wiemy, czego możemy się spodziewać po iOS 14!

iphone 11 pro tył

Przed premierą iPhone 12, światło dzienne powinna ujrzeć nowa wersja iOS, oznaczona liczbą 14. Najprawdopodobniej odbędzie się to dopiero w czerwcu tego roku na WWDC. Jednak już teraz pojawiły się w sieci małe przecieki na temat tego, czego możemy od niego oczekiwać.

Multitasking z iPadOS w iOS!

Jedną ze zmian w nowej wersji systemu operacyjnego na smartfony Apple ma być nowy wygląd menu wielozadaniowości. Będzie to Grid Switcher, znany nam dobrze z nie tak dawno wydanego iPadOS. Portal 91 Mobiles przedstawił wideo, na którym widać tę oto nowość w iOS 14.

Na powyższym wideo widzimy iPhone’a 11 Pro Max z deweloperską wersją iOS 14. Nie jest to w żaden sposób zmodyfikowany z udziałem Jailbreake’a starsza wersja iOS. Zostało to potwierdzone przez dość zaufane źródło, Bena Geskina. Powiedział, że jest to dostępna opcja w deweloperskiej wersji iOS 14, co udowodnił zdjęciem.

https://twitter.com/BenGeskin/status/1231718775642316800

Zobacz także: Huawei Mate XS oficjalnie! Udoskonalony składak zaprezentowany w Barcelonie

Zastanawiam się tylko, na ile jest to potrzebne. Moim zdaniem, takie rozwiązanie lepiej sprawować się będzie na większym ekranie, właśnie na iPadach. Myślę, że dotychczasowe menu przełączania się między aplikacjami, choć większej styczności z nim nie miałem, jest w porządku i użytkownicy są do niego przyzwyczajeni. Być może Apple ma jakiś sensowny powód wprowadzenia tej zmiany. Na razie nie wiemy nic więcej na temat nowości w tym systemie oprócz tego oraz możliwości zmiany domyślnych aplikacji. Dzięki temu użytkownicy iOS będą mogli w końcu zmienić domyślną przeglądarkę, coś, co w Androidzie jest odkąd pamiętam. Dziwi mnie trochę to, że wcześniej Apple się na to nie zdecydowało. To jeden z powodów, dla którego wciąż jestem wierny systemowi z zielonym robocikiem i na razie nic nie wskazuje na to, by miało to ulec zmianie. Zamkniętość tego systemu na jakiekolwiek zmiany według upodobań użytkownika mnie wręcz odpycha.

A Wy, z jakiego systemu korzystacie? Pytanie do użytkowników iOS, jakiej zmiany oczekujecie w iOS 14?

Na zdjęciu tytułowym widzicie iPhone 11 Pro,
sprawdźcie jego recenzję TUTAJ!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!