Windows 10 zada Ci dziwne pytania podczas instalacji

Windows 10

Instalator systemu Windows 10 różni się od tych, które znajdziemy w innych systemach, a Microsoft lubi czasem coś do niego dodać. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co nowego się w nim właśnie teraz znalazło.

Windows 10 zapyta Cię po co Ci jest potrzebny komputer

Microsoft właśnie wydał nową wersję systemu Windows 10 w kanale Dev oznaczoną jako Build 20231. Jak się okazuje, podczas instalowania OS-a możemy natknąć się na nowe, nieco dziwne pytania. Otóż zostaniemy zapytani do czego będzie nam potrzebny komputer, a do wyboru będą takie pozycje jak Gaming, Szkoła, Rodzina, Rozrywka, Kreatywność i Biznes.

Windows 10 zada Ci dziwne pytania podczas instalacji

Po co takie pytania? Podobno po wybraniu odpowiedniej opcji system zaproponuje nam specjalny zestaw funkcji i oprogramowania, który miałby nam polepszyć wrażenia z użytkowania.

Warto zobaczyć: Oj! Wyciekł kod źródłowy systemu Windows XP!

O ile widzę pewien w tym sens, bowiem w niektórych miejscach (na przykład w biurze) może to znacznie ułatwić konfigurowanie nowej maszyny, tak w przypadku komputera osobistego, codziennego, nie ma zbyt wielkiego sensu. Dlaczego? Po prostu takie komputery zazwyczaj wykorzystuje się zarówno do pracy, jak i rozrywki czy czynności związanych z rodziną. Musze dodać, że nie instalujemy Windowsa codziennie, a raz na jakiś czas – na przykład co 3 lata. Ponadto to dodatkowa informacja o nas, którą otrzymuje Microsoft.

Co myślicie o nowych zmianach w systemie Windows 10? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!