Windows 11 ułatwi szybki dostęp do Bing chat

Windows 11 ułatwi szybki dostęp do Bing chat
Źródło: Microsoft

Microsoft udostępnił nową aktualizację dla osób korzystających z programu Windows Insider. Najciekawszą funkcją jest dodanie skrótu do Bing chat.

Nowy pomysł

Windows 11 wciąż jest aktywnie rozwijany przez Microsoft, o czym świadczy prężnie działający program Windows Insider. Osoby, które mają szczęście być jego członkami, zobaczyli zupełnie nowe rozwiązanie dotyczące zastosowanie i integracje Bing chatu we wspomnianym systemie. W zeszłym miesiącu Microsoft dodał możliwość skorzystania z chatu poprzez przycisk znajdujący się w panelu wyszukiwania. Najwyraźniej takie rozwiązanie nie było satysfakcjonujące, ponieważ właśnie pojawiła się nowa aktualizacja, która zmienia nie tylko położenie tego skrótu, ale także jego działanie.

Windows 11 ułatwi szybki dostęp do Bing chat
Źródło: Microsoft

Nie działa

Bing chat w nowej wersji systemu Windows 11 został przeniesiony bezpośrednio do pola wyszukiwania znajdującego się na pasku zadań. Oznacza to, że użytkownik, który będzie chciał skorzystać z Bing chat, musi wykonać tylko jeden krok, aby rozpocząć pracę. Wprowadzenie tej opcji w zasadzie do poziomu pulpitu może być dużym ułatwieniem, ale jak donoszą uczestnicy programu Windows Insider, nowe rozwiązanie wciąż wymaga wielu poprawek. Na chwilę obecną po użyciu skrótu Bing chat, zostaniemy przekierowani do strony w przeglądarce Microsoft Edge.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!