Windows 11 pozwala na szybsze podłączenie urządzeń poprzez Bluetooth

Windows 11

W najnowszej wersji systemu Windows 11 pojawiła się opcja, która w znaczny sposób ułatwia podłączenie urządzeń zewnętrznych wykorzystujących Bluetooth.

Szybciej i łatwiej

Wcześniejsze wersje systemu Windows stworzonego przez Microsoft, wymagały od użytkownika, który chciał podłączyć urządzenie zewnętrzne do swojego komputera poprzez Bluetooth, mozolnej przeprawy przez ustawienia. Microsoft postanowił ułatwić całą procedurę i od teraz w systemie Windows 11, będzie można tego dokonać poprzez szybki dostęp w pasku narzędzi. W poprzednich wersjach systemu jedyne co użytkownik mógł zmienić w tym miejscu to włączenie lub wyłączenie funkcji Bluetooth. Od teraz w tym samym miejscu pojawi się lista urządzeń, które będziemy mogli sparować z naszym komputerem.

Windows 11 pozwala na szybsze podłączenie urządzeń poprzez Bluetooth
Źródło: xda-developers.com

Bez aktualizacji

Całość wyglądem i funkcjonalnością przypomina do złudzenia działanie paska Wi-Fi. Co więcej, znajduje się tuż obok niego, dlatego można odnieść wrażenie, że Windows 11 rzeczywiście staje się coraz przyjaźniejszy i intuicyjny w obsłudze. Ciekawe jest to, w jaki sposób w ogóle nowa funkcja pojawiła się w wersji systemu opisanej 22563. Nie wymaga od nas pobrania aktualizacji, Windows aktywował ją zdalnie, poprzez połączenie się naszego komputera z serwerem. Nie jest to coś nowego, ale nie jest też tradycyjną metodą działania Microsoftu, dlatego rodzi to pytania, jakie jeszcze daje to możliwości?

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!