Windows 11 pozwoli administratorom IT wysyłać powiadomienia na wybrane komputery w sieci

Windows 11

Microsoft zaprezentował kolejną dużą zmianę w pracy z systemem Windows 11. Każdy administrator IT dostanie możliwość wysyłania powiadomień na dowolny komputer w sieci, którą zarządza.

Komunikacja to podstawa

Każdy, kto pracuje przy komputerze, wie, że bez wsparcia IT nie ma w ogóle mowy o poprawnym funkcjonowaniu całego systemu wewnątrz firmy. Do tej pory Microsoft nie szedł na rękę administratorom i nie oferował zbyt wielu możliwości bezpośredniego nawiązywania połączenia z wybranym komputerem. Najpopularniejszym rozwiązaniem był pulpit zdalny, ale nawet w tym przypadku nie można mówić o pełnym i płynnym przepływie informacji pomiędzy pracownikiem IT, a użytkownikiem urządzenia. Windows 11 ma znacznie ułatwić cały ten proces, dzięki wiadomościom wysyłanym przez admina do komputerów w sieci.

Windows 11 pozwoli administratorom IT wysyłać powiadomienia na wybrane komputery w sieci
Źródło: Microsoft

Fajne, ale w zasadzie po co to?

Microsoft podkreśla, że nowa funkcja ma być rozwinięciem zagadnienia hybrydowego środowiska pracy, nad którym ostatnio pracują. Administratorzy będą mieli możliwość konfiguracji powiadomień w Microsoft Endpoint Managerze, gdzie zdecydują o treści wiadomości, gdzie się będą pojawiać, jak często będą się powtarzać i kto je zobaczy. Daje to bardzo ciekawą okazję do znacznego usprawnienia komunikacji w firmach, a także skrócenia czasu oczekiwania na odpowiedź. Wiadomości od administratora będą pojawiać się na ekranie blokady, na pulpicie, a także nad taskbarem. Trudno przewidzieć czy takie rozwiązanie istotnie znajdzie swoich fanów, w czasach kiedy w każdej firmie niemal każdy korzysta z komunikatorów zewnętrznych, które w wielu przypadkach mają o wiele większą funkcjonalność.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!