Microsoft zmienia wygląd wyszukiwarki systemowej w Windowsie 11

Windows 11

Windows 11 wciąż dostaje nowe aktualizacje, które mają na celu głównie ujednolicenie wyglądu nowego systemu, ale zdarzają się też wyjątki, jak w przypadku najnowszych zmian, które właśnie zapowiedział Microsoft.

Pomimo niedawnej premiery systemu Windows 11, Microsoft wciąż ciężko pracuje nad udoskonaleniem tej wersji swojego flagowego produktu. Wiedzą o tym najlepiej uczestnicy programu Windows Insider, który ma na celu przedstawienie nowych pomysłów i rozwiązań, a co za tym idzie, przetestowanie ich w praktyce na większej grupie użytkowników. Nie jest to nic nowego, ale daje nam możliwość zajrzenia, chociaż na chwilę wgłąb tego, co planuje Microsoft. Tym razem padło na wyszukiwarkę systemową, która wygląda na to, że stanie się centrum wszelkich informacji.

Microsoft zmienia wygląd wyszukiwarki systemowej w Windowsie 11
Źródło: Microsoft
Microsoft zmienia wygląd wyszukiwarki systemowej w Windowsie 11
Źródło: Microsoft

Dotychczasowa wyszukiwarka wykorzystywana w systemie Windows 11 była niczym innym jak kopią tej znanej z Windowsa 10. Nowa wersja będzie posiadać wydzielone miejsce na newsy oraz wyszukiwane frazy, co ma za zadanie ułatwić użytkownikowi wyszukiwanie potrzebnych informacji. Co więcej, znajdą się tam także powiadomienia ze skrzynki mailowej oraz innych aplikacji, do których uzyskamy dostęp dzięki korzystaniu z konta Microsoft. Według samej firmy ma to znacznie podnieść komfort komunikacji, ale nie tylko dla użytkowników Windowsa 11. Nowa wersja wyszukiwarki ma także trafić na system Windows 10.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!