Reklamy w Windows 11?

Windows 11

Windows 11 to wciąż w miarę świeży system, który wymaga jeszcze trochę ulepszeń, które zresztą na bieżąco są wprowadzane za pomocą nowych aktualizacji. Wkrótce, jedna z nich może wprowadzić na nasze komputery reklamy.

Z Windowsa 10 do Windowsa 11

Wbrew pozorom reklamy otaczają nas na co dzień w każdej przestrzeni, z której korzystamy, niezależnie czy jest to świat realny, czy wirtualny. Wiele programów wykorzystywanych przez nas na co dzień, a za które zapłaciliśmy jak najbardziej realnymi pieniędzmi, wciąż posiada w sobie pewne formy reklam. Wiele gier komputerowych stosuje tego typu taktykę, która o dziwo nie jest wcale niczym nowym w świcie Windowsa. Już w poprzedniej wersji tego systemu, czyli 10, mogliśmy zauważyć pewne formy reklam. Wygląda na to, że podobnie będzie w wersji systemu Windows 11.

Reklamy w Windows 11?
Źródło: Twitter

Faza testowa

Pierwsze reklamy w nowym systemie od Microsoft zostały zauważone przez użytkowników korzystających z wersji 22572, która jest obecnie dostępna wyłącznie dla testerów. Jeden z nich podzielił się tą nowością ze światem, dając nam wgląd w to, w jakiej formie możemy spodziewać się nowych rodzajów reklam w systemie Windows 11. Wszystko wskazuje na to, że będą one mocno spersonalizowane do naszych aktualnych potrzeb i pojawia się wtedy, gdy według algorytmu możemy najlepiej na nie zareagować. Przykład podany przez jednego z testerów pokazał, że wspomniane reklamy mają być propozycjami instalacji dodatkowych aplikacji, co jest o tyle dziwne, że podobna forma reklam już funkcjonuje. Tym razem jednak mają być lepiej dobierane i bardziej zauważalne.

Najważniejszą informacją jest to, że reklamy w wersji systemy 22572 nie mają nic wspólnego z nachalnymi praktykami stron internetowych i pozostają subtelne. Pytanie, czy Microsoft rzeczywiście zdecyduje się na ich implementację dla wszystkich użytkowników?

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!