Windows Terminal będzie domyślną konsolą w Windows 10

windows terminal
Windows Terminal

O Windows Terminal informowaliśmy już 2 lata temu, kiedy to gigant zaprezentował kompletnie nową aplikację. Jak się okazuje, Microsoft dalej pracuje nad swoim produktem i już niedługo aplikacja stanie się głównym terminalem w Windows 10!

Windows Terminal

Windows Terminal to nowoczesny program dający nam dostęp do konsoli. Wiele osób o takim oprogramowaniu marzyło. Aplikacja już na samym początku wyróżnia się naprawdę przyjemnym designem oraz wsparciem dla… chyba wszystkiego – również emoji. Mało tego, program ten ma być podatny na modyfikacje, bowiem obsługiwać będzie motywy, wtyczki itd. Windows Terminal to potężny kombajn, który na kartach może wyświetlać przeróżne środowiska – na przykład na pierwszej karcie możemy włączyć PowerShella, na drugiej konsolę Debiana, a na trzeciej terminal Kali Linux.

windows terminal
Windows Terminal

Windows Terminal domyślnym wierszem poleceń w Windows 10

Jak się okazuje, Microsoft pracuje nad tym, aby użytkownik mógł ustawić sobie domyślną aplikację terminala. Tak, na Windowsie. Z tej możliwości możemy skorzystać już w Windows 10 Preview – w ustawieniach programu cmd. Można też ustawić domyślny terminal w ustawieniach systemu. Co ciekawe, użytkownicy dostaną możliwość szybkiego uruchamiania konsoli skrótem klawiszowym. Niemalże tak samo jak na Linuxie!

Windows Terminal będzie domyślną konsolą w Windows 10

Zapowiedziane przez Microsoft funkcje to nowości, które do tej pory na próżno mogliśmy szukać w Windowsie 10. W świecie Linuxa są to jednak podstawy, z którymi użytkownicy zapoznali się dawno temu.

Często korzystacie z terminala? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Windows Latest przez Instalki

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!