Strona główna Aktualności WPS Office for Linux rezygnuje z wersji 32-bitowej

WPS Office for Linux rezygnuje z wersji 32-bitowej

-

WPS Office to od kilku miesięcy mój główny edytor tekstu. Właśnie została zaktualizowana jego wersja Linuksowa i jak się okazuje, deweloperzy zrezygnowali z przygotowywania wersji 32-bitowej.

WPS Office

Od dawna szukałem sobie dobrego zamiennika pakietu Microsoft Office. Potrzebowałem takich elementów jak obecność na wielu platformach (Windows, Linux i opcjonalnie Android), bardzo dobra współpraca z formatami .doc/docx oraz szybkość działania. I tak, próbowałem LibreOffice, jednak w tym pakiecie wsparcie rozszerzeń od Microsoftu działa niezbyt celnie. Tak właśnie trafiłem na WPS Office, który zachęcił mnie… darmową subskrypcją Premium. Tak, jak się okazuje, WPS Office to jeden z niewielu pakietów, który oferowany jest dla studentów zupełnie za darmo.

Warto przeczytać: CloudMosa zaoferuje własny smartfon z systemem Puffin OS

A nie, jednak coś się zmieniło

A nie przepraszam, był oferowany. Teraz jedyne co, to można uzyskać zniżkę, gdzie zamiast 79,99 dolarów amerykańskich, należy zapłacić 19,99 USD za 3 lata usługi Premium. Nie wiem kiedy to się zmieniło, jednak jeszcze podczas zimy WPS for Education był zupełnie za darmo.

Konto Premium to naprawdę sporo korzyści. Pozbywamy się reklam, uzyskujemy takie narzędzia jak PDF to Word, PDF Editor, a także 20 gigabajtów przestrzeni dyskowej w chmurze.

Warto sprawdzić: Frost to według mnie najlepszy otwartoźródłowy klient Facebooka

WPS Office for Linux to zupełnie inna bajka

WPS Office dla Linuksa jest kompletnie inną bajką. Przede wszystkim jest on w pełni darmowy. Są jednak minusy tego przedsięwziecia. W pingiwniej odsłonie brakuje synchronizacji dokumentów poprzez chmurę WPS czy wstawiania spersonalizowanych równań.

WPS Office na Ubuntu (fot. OMG!Ubuntu)

WPS Office for Linux właśnie został zaktualizowany do wersji 11.1.0.8722, która wprowadza wiele ciekawych rzeczy. Między innymi natywne wyświetlanie dokumentów w formacie PDF, a także wsparcie dla CentOS i wiele optymalizacji czy poprawek błędów. Największą zmianą wydaje się być zakończenie dystrybuowania 32-bitowej wersji aplikacji. Trzeba to jednak uszanować, wszak coraz więcej deweloperów porzuca 32-bitowe systemy.

WPS Office dla Linuksa możecie pobrać >stąd<.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej