Współpraca Xiaomi i Meitu może przynieśc niedługo efekty

Współpraca Xiaomi i Meitu może przynieśc niedługo efekty

Pamiętacie jeszcze o umowie partnerskiej między Xiaomi i Meitu? Jeśli tak, to poznajcie ASUS ZenFone 6! Nie, to nie błąd. Otóż współpraca między tymi markami pozwala produkować Xiaomi telefony z logo tej drugiej firmy. Tutaj jeszcze nie widzicie aluzji do telefonu od ASUSa, jednak zaraz zobaczycie o co mi chodzi. Krytykowano tę współpracę, to jakie opinie będą o potrójnym aparacie umieszczonym w “klapce”, dzięki której aparat będzie pełnił funkcję przedniego, jak i tylnego aparatu.

ASUS Xiaomi ZenFone Meitu 6

Można powiedzieć, że aparat z klapką byłby jakimś pomysłem i dobrym rozwiązaniem. Jednak naprawdę przypomina on do bólu to, co widzieliśmy we wspomnianym ZenFonie 6. Patrząc na zdjęcia, możemy zauważyć niemalże identyczny mechanizm w telefonach. Taka trochę klapka, ale mniejsza niż kiedyś. W jej środku umieszczono trzy różne obiektywy i diodę doświetlającą LED. Teoretycznie, projekt telefonu to współpraca obu firm, jednak nie dowiemy się tak naprawdę, kto za to odpowiada w jakim stopniu. Można się jedynie domyślać, że większy miał więcej do powiedzenia.

xiaomi meitu

Na ten moment informacji o obiektywach brak. Można przypuszczać, że jednym z nich będzie zapewne rozpowszechnione oczko 48 Mpix. Niewiele można powiedzieć, mimo to, trzy obiektywy zazwyczaj oferują podobne rozwiązania, zatem nie liczyłbym na fajerwerki.

Reszty telefonu również nie widzimy aż tak, jak byśmy tego chcieli. Xiaomi i Meitu na pewno zdecyduje się na rozwiązanie bezramkowe z mniejszym, bądź też większym notchem. Jednak to tylko przypuszczenia.

Na zdjęciu możemy zauważyć jeszcze przycisk włączania bądź zwiększania poziomu głośności, który znajduje się na prawej krawędzi telefonu. Do tego dochodzi nowoczesna kolorystyka, która daje nam znać, że wizualnie telefon powinien się wyróżniać.

xiaomi meitu

Jeśli wierzyć postowi na Weibo, który umieścił Li Bin, telefon powinien nazywać się “Little Fairy”. Im bliżej premiery będziemy, tym pewniejsze będą informacje. Na ten moment zbyt wielu ich nie ma.

Jeśli firmy nie współpracują nad dwoma urządzeniami, to dzisiejsze informacje prawdopodobnie przekreślają te o Xiaomi Mi CC9. Poprzednie plotki właśnie o nim informowały, jako telefonie ze świetnym aparatem do selfie. Kto wie, może akurat przywitają nas dwa smartfony z tej współpracy? Będziemy na bieżąco informować, jeśli pojawią się nowe wiadomości o tej współpracy.

Dajcie znać, czy interesuje was współpraca Xiaomi i Meitu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!