Xiaomi niedługo może wprowadzić w Chinach pierwszy telefon z brandem Meitu

Meitu Xiaomi

W listopadzie 2018 r. Xiaomi nawiązało współpracę z Meitu w celu wprowadzenia smartfonów pod marką Meitu i korzystania z ich patentów na aparaty. W czerwcu widzimy przecieki dotyczące pierwszego smartfona Meitu zaprojektowanego przez Xiaomi.

To właściwie Meitu czy Xiaomi?

Marketing, dystrybucja i obsługa posprzedażowa będą obsługiwane przez Xiaomi. Kilka dni temu, specyfikacja planowanego Mi CC9e wyciekła do sieci. Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, model ten może być pierwszym w historii smartfonem Meitu wyprodukowanym przez Xiaomi. Wcześniej Lin Bin, który jest współzałożycielem i prezesem Xiaomi, odwiedził laboratorium AI Meitu i zamieścił kilka zdjęć na swoim kanale Weibo. Firma otworzyła również konto Xiaomi Meitu na portalu WeChat.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 Golder Dragon czyli smartfon upamiętniający zwycięstwo Toronto Raptors!

Meitu

A co dzięki całemu wyciekowi wiemy? Dziecko Meitu i Xiaomi będzie wyposażone w 48-megapikselowy aparat z tyłu i pojedynczy aparat fotograficzny 32MP z przodu. Sercem urządzenia ma być 10-rdzeniowy procesor od Qualcomma, Snapdragon 710. Na start otrzymamy Androida w wersji 9.0 Pie, opartego o, a jakże, MIUI. Urządzenie będzie zasilane pojemną baterią 4000 mAh, obsługującą technologię szybkiego ładowania 18 W. Nie zabraknie skanera linii papilarnych z przodu. Krążą plotki, że wariant podstawowy z 6 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej wycieniony będzie na około 3000 chińskich jenów, czyli około 1650 zł. Pojawiają się również pogłoski, że firma wprowadzi wariant high-endowy, w którym znajdziemy mocniejszą jednostkę – Snapdragona 730.

Xiaomi niedługo może wprowadzić w Chinach pierwszy telefon z brandem Meitu

Warto przeczytać: Meitu V7 i Meitu V7 Tonino Lamborghini zaprezentowane. Jest skóra, mocne podzespoły i wysoka cena

Trójoki telefon Meitu

Możliwe, że ominęła Was ta informacja, ale po ogłoszeniu partnerstwa z Xiaomi, Meitu wprowadził na rynek smartfon Meitu V7 z potrójnym aparatami do selfie. W środku tego telefonu znalazła się zeszłoroczna, flagowa platforma mobilna, czyli Qualcomm Snapdragon 845 w połączeniu z 8 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wewnętrznej. Na przednie aparaty składały się: 12-megapikselowa matryca Sony IMX363 + 20-megapikselowa matryca Sony IMX350 + 8-megapikselowa matryca Sony IMX355. Za to na pleckach urządzenia umieszczono podwójny zestaw kamer 12 i 8 megapikseli. Nie zabrakło zarówno optycznej jak i cyfrowej stabilizacji obrazu.

Myślicie, że połączenie Xiaomi i Meitu może w przyszłości zawojować Europę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!