Wycieka FairPhone 4. Będzie masa nowości

fairphone 4
(fot. WinFuture)

Firma FairPhone przygotowuje się do prezentacji nowego smartfona, który ma wnieść serię na wyższy poziom. Kilka dni temu wyciekły informacje na temat modularnych słuchawek Bluetooth, a dzisiaj natomiast poznaliśmy szczegóły związane z FairPhone 4.

FairPhone 4

Firma starająca się produkować etyczne smartfony w zgodzie z naturą przygotowuje się do kolejnej premiery. FairPhone 4 ma być ogromnym skokiem względem poprzedniej generacji. Ale co zaoferuje?

Przede wszystkim ramka smartfona ma być metalowa, dzięki czemu ten będzie wytrzymalszy i bardziej premium. Tył natomiast nadal ma być plastikowy. Pojawi się także bateria o pojemności 3905 mAh. Biorąc pod uwagę świetną optymalizację systemu, telefon może pozwolić na długi czas pracy ma jednym naładowaniu. Co ciekawe, bateria powinna być łatwo wymienialna.

Na froncie natomiast zobaczymy wyświetlacz LCD Full HD+ w proporcjach 19,5:9 z małym notchem zawierającym kamerkę do selfie. Co prawda, styl telefonu nawiązuje do urządzeń bezramkowych, jednak ramki wokół ekranu nie będą takie małe. Niestety, prawdopodobnie FairPhone 4 nie będzie miał złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm.

Całość ma kontrolować procesor Qualcomm Snapdragon 750G. Tak, możemy tutaj spodziewać się łączności 5G. Oczywiście układ wpasowuje się w średnią półkę, ale zapewne cena FairPhone 4 nie będzie niska – takie koszty bycia fair. Z tyłu znajdziemy dwie matryce: główny sensor 48 MP Sony IMX582 z optyczną stabilizacją oraz ultraszerokokątny 48 MP Sony IMX576 z polem widzenia 120 stopni. Z frontu natomiast przewidywana jest kamera 25 MP. Oczywiście nie zabraknie czytnika linii papilarnych.

FairPhone 4 – przewidywana data prezentacji

FairPhone 4 prawdopodobnie zostanie pokazany już w ten czwartek 30 września 2021 roku. Smartfon ma być dostępny w dwóch konfiguracjach z dyskiem 128 lub 256 GB na dane użytkownika (będzie możliwość rozbudowy o kartę pamięci) oraz z 6 lub 8 GB RAM-u. Niestety, nie wiemy jaka będzie cena, ale spodziewamy się, że nie będzie to mniej niż 2800 złotych.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!