Wygląda na to, że Huawei P40 Pro nie będzie miał notcha. Co znajdziemy zamiast niego?

Huawei P40

Pierwszy kwartał przyniesie nam nie tylko nowe flagowce Xiaomi czy Samsunga, ale także powinniśmy zobaczyć premierę topowych smartfonów Huawei. Mowa oczywiście o modelach oznaczonych jako P40 oraz P40 Pro, o których wiemy coraz to więcej.

Huawei P40 Pro uchwycony na zdjęciu?

W sieci właśnie pojawiło się zdjęcie, które rzekomo ma przedstawiać rzeczywisty wygląd frontu Huawei P40 Pro. Niestety, ale fotografia ta nie została opublikowana przez samego producenta, a co za tym idzie nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy właśnie tak będzie wyglądać nadchodzący flagowiec producenta z Państwa Środka. Co ciekawe P40 Pro nie otrzyma notcha, a coś co w ostatnich miesiącach stało się wyjątkowo popularne na rynku mobilnym. Oczywiście mowa o charakterystycznej dziurce umiejscowionej w jednym z górnych rogów wyświetlacza. To właśnie tam będzie ukryta nie jedna, a dwie aparaty do zdjęć typu selfie.

Wygląda na to, że Huawei P40 Pro nie będzie miał notcha. Co znajdziemy zamiast niego?

Oczywiście krawędzie boczne wyświetlacza będą zakrzywione, a same ramki nad i pod ekranem zostaną zmniejszone do minimum. Muszę przyznać, że jeśli faktycznie Huawei P40 Pro będzie tak wyglądać to smartfon ten będzie robić ogromne wrażenie. Według plotek nadchodząca nowość chińskiego giganta ma otrzymać także fizyczne przyciski do zmiany głośności zamiast wirtualnych jak miało to miejsce w przypadku Mate 30 Pro. Zarówno P40 jak i P40 Pro powinny trafić na rynek z Kirinem 990 lub 990 5G.

Wygląda na to, że Huawei P40 Pro nie będzie miał notcha. Co znajdziemy zamiast niego?

Zobacz także: Walentynkowa promocja od Huawei. Kup jedno urządzenie, a drugie otrzymasz w prezencie!

Na froncie zostanie umiejscowiony ekran OLED z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, a na pleckach znajdziemy cztery aparaty. Co więcej Huawei P40 Pro ma otrzymać baterię o pojemności aż 5500 mAh wspierający szybkie ładowanie oraz ładowanie bezprzewodowe. Bez wątpienia taka specyfikacja może przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Oczywiście nadal nie wiemy czy nadchodzące nowości chińskiego producenta będą posiadać wsparcie dla usług Google. Miejmy nadzieję, że już niedługo Huawei ujawni oficjalną datę premiery nadchodzących nowości!

Co myślicie o tak wyglądającym Huawei P40 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!