Wyjdź ze swojej bańki informacyjnej. Facebook pozwoli na wyłączenie algorytmu

facebook

Facebook, podobnie jak inne portale społecznościowe, słynie ze swojego algorytmu pokazywania informacji na stronie głównej. Działa on tak, że użytkownicy mają dość nieduży wpływ na przedstawianą im zawartość. Wkrótce ma się to zmienić.

Facebook ułatwi kontrolowanie tego, co widzimy w Aktualnościach

Po pierwsze Facebook przypomina nam, że na stronie głównej mamy możliwość sortowania newsów chronologicznie. Wielu pewnie o tym nie pamięta, a “Najnowsze” wciąż można znaleźć w menu po lewej stronie, jeśli korzystacie z Facebooka w przeglądarce. Teraz będzie to przeniesione w bardziej widoczne miejsce.

Wyjdź ze swojej bańki informacyjnej. Facebook pozwoli na wyłączenie algorytmu

Aby jednak jeszcze bardziej dostosować Facebooka dla siebie będzie można ustawić sekcję “Ulubione”. To dobre rozwiązanie, które pozwoli wyświetlić aktualni z profili, które wcześniej ręcznie dodaliśmy na taką listę. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli poprawić pracę algorytmów, a być może i odfiltrować w prosty sposób treści, które nas interesują oraz te, które uważamy za zbędne. Platforma społecznościowa pozwoli na dodanie do ulubionych aż 30 znajomych lub stron. Nie znajdziemy więc tam grup.

Wyjdź ze swojej bańki informacyjnej. Facebook pozwoli na wyłączenie algorytmu

Nowość jaka ma się pojawić to także większe opcje personalizacji postów. Będzie można wybrać konkretne osoby, które będą mogły skomentować nasz post oraz go zobaczyć. Dowiemy się także z jakiego powodu dane posty są dla nas widoczne – funkcja “Dlaczego to widzę?” zostanie rozbudowana, tak aby dostarczyć więcej informacji.

Co sądzicie o tych zmianach? Kiedy ostatnio zastanawialiście się nad tym jak wygląda Wasza strona główna na Facebooku?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!