Nie opublikujecie już screenów z Xboxa na Twitterze

Nie opublikujecie już screenów z Xboxa na Twitterze

Microsoft postanowił zupełnie bez ostrzeżenia wyłączyć opcje udostępniania zrzutów ekranów z rozgrywek prowadzonych na Xboksie na Twitterze.

Koniec z ułatwieniami

Publikowanie screenów z naszych ulubionych gier, które odtwarzamy na konsoli Xbox, prosto do mediów społecznościowych, takich jak Twitter to dla wielu osób zupełnie normalna czynność, którą powtarzają wiele razy w ciągu dnia. Twitter jest pełen tego typu screenów, które pojawiły się tam dzięki możliwości automatycznego ich dodawania z poziomu interfejsu konsoli. Microsoft jednak zaczyna coś mieszać w tej funkcjonalności, skutkiem czego jest utrata możliwości postowania, zgłaszana przez wielu użytkowników na całym świecie. Nie wszyscy jeszcze doświadczyli zmiany, ale wygląda na to, że to wyłącznie kwestia czasu.

xbox game pass

Tylko ze smartfona

Zamiast dotychczasowej opcji dodawania prosto z Xboksa, Microsoft zmienia ją na możliwość dodawania jedynie za pomocą… smartfonów! Jest to co najmniej dziwne rozwiązanie, które nie tylko zmniejsza atrakcyjność interfejsu wewnętrznego Xboksa, co całkowicie przerzuca cały proces na urządzenia zewnętrzne. Nie wspominając już nawet o tym, że procedura zajmie teraz o wiele więcej czasu, pomimo możliwości sparowania telefonu z konsolą. Od teraz, po wykonaniu zrzutu ekranu, zostanie on automatycznie przesłany na nasz telefon, skąd będziemy mogli dodać go np. na Twitterze.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!