xCloud na Xbox One jest świetny. Pojawiły się pierwsze testy

xbox one xcloud

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił, że dostęp do chmury Xbox Cloud Gaming (xCloud) będzie możliwy za pośrednictwem konsoli Xbox One. Teraz natomiast możemy zapoznać się z pierwszymi testami usługi. Wyniki są obiecujące.

xCloud to ogromna szansa dla Xbox One

Parę tygodni temu informowaliśmy Was o tym, że xCloud uruchomimy na starszych konsolach Microsoftu, czyli na serii Xbox One. Nie zdawaliśmy sobie jednak sprawy, jak spora jest to szansa dla tych urządzeń. Do funkcji dostęp uzyskali pierwsi testerzy, którzy opublikowali pierwsze wrażenia.

Jak się okazuje, chmura na Xbox One działa świetnie. Mało tego, ta pozwala nam uruchamiać gry z zaletami konsol next-gen, w tym mowa o naprawdę szybkim ładowaniu. Jesteśmy w stanie wejść do rozgrywki nawet 4x szybciej. To spora różnica.

Xbox Series S
Xbox Series S

Dodatkowo gracze mogą grać w gry dostępne tylko na Xbox Series X|S. Takim tytułem jest chociażby polskie The Medium – w xCloud dostępna jest edycja z Series S. Wróćmy jednak do gier dostępnych natywnie na Xbox One, jak i w chmurze. Te chmurowe nie tylko ładują się szybciej, ale też działają płynniej. Zamiast 30 FPS-ów, mamy zazwyczaj pełne 60, co niezwykle pozytywnie wpływa na wrażenia z grania.

xCloud to ogromna szansa dla Xbox One. W zasadzie to może przedłużyć cykl życia tej konsoli, która już powoli jest wycofywana, a nowe tytuły nie będą na nią wypuszczane. xCloud natomiast sprawi, że nadal będzie można pograć na niej w nowości i to w wysokiej jakości.

Z testem możecie zapoznać się poniżej:

Źródło: ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!