Xbox testuje funkcję podpowiedzi, które gry są gotowe do uruchomienia

xbox game pass

Biblioteka gier na konsoli Xbox będzie wzbogacona o specjalne ikony, które powiedzą nam, która z gier nadaje się do grania w danej chwili.

Pomoc w wyborze

Jeśli jesteście zapalonymi użytkownikami Xboxa, to wiecie doskonale, że często zdarza się tak, że biblioteka ma w sobie przynajmniej kilka tytułów, w której nie możecie zagrać. Chodzi tutaj o tytuły zainstalowane z płyty, która nie znajduje się w napędzie oraz gry, które zainstalowaliście z Game Pass, ale nie są już dostępne w serwisie. Do tej pory nie było możliwości sprawdzenia, która gra jest, którą i czy nadal istnieje możliwość jej odpalenia. Microsoft testuje jednak funkcję, która ma zaradzić temu problemowi.

Odznaki

Pracę nad nową funkcją ogłosiła na Twitterze Eden Marie, inżynierka pracująca dla Xboxa. Cały system ma działać na zasadzie „odznak”, które będą pojawiać się na miniaturce gry w bibliotece. Każda z nich będzie inna i jej zadaniem będzie poinformować użytkownika, dlaczego gra jest niedostępna. Jeśli w napędzie nie znajduje się odpowiedni dysk, odznaka będzie wyglądać jak płyta ze przekreślonym znakiem koła. W przypadku, gdy tytuł nie znajduje się już w Game Passie lub nie jesteście zalogowani do odpowiedniego konta, zobaczycie wykrzyknik wpisany w trójkąt. Nowa funkcja testowana jest obecnie wśród użytkowników Xbox Insider, ale tylko, gdy otrzymają zaproszenie.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!