Xiaomi 11T ma zapewnić aż 3 lata aktualizacji systemu

mix 4

Wszyscy wyczekujemy premiery, na której to Xiaomi pokaże swojego najnowsza flagowca, a raczej ich całą serię – 11T. Jak się okazuje, te telefony będą ważne pod wieloma względami – również jeśli mowa o aktualizacjach.

Seria Xiaomi 11T z obietnicą 3 lat aktualizacji systemowych

Już 15 września poznamy najnowsze smartfony marki Xiaomi. Jakiś czas temu wyciekła częściowa specyfikacja modelu Pro i naprawdę robi wrażenie. Na pokładzie znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon 888 z obsługą sieci 5G i WiFi 6. Ponadto dostaniemy wyświetlacz wykonany w technologii OLED z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Całość zasilać ma ogniwo o pojemności 5000 mAh z obsługą superszybkiego ładowania 120 W.

Jak twierdzi Xiaomi, im lepszy hardware, tym smartfon wolniej się starzeje, a więc użytkownik nie musi go tak często wymieniać. Dlatego też Xiaomi obiecuje aż 3 lata aktualizacji dla modelu 11T. Warto tutaj dodać, że chodzi tu o pełne uaktualnienia, w tym te wnoszące nowego Androida. To też oznacza, że Xiaomi 11T dostanie aż trzy wersje tego systemu – Androida 12, Androida 13 i Androida 14. Ponadto o rok dłużej, czyli przez aż 4 lata, seria tych smartfonów będzie dostawać aktualizacje zabezpieczeń.

xiaomi 11t
(fot. XDA-Developers)

Warto tutaj dodać, że Xiaomi nie jest pierwszym producentem, który decyduje się na takie obietnice. Nie tak dawno temu ten sam krok podjęli Samsung oraz OnePlus. To sprawia, że smartfony będą o wiele dłużej “świeże” i zaoferują dokładnie te same funkcje przez długi okres.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!