Xiaomi buduje fabrykę, która ma produkować 60 smartfonów na minutę

xiaomi mi 9

Urządzenia Xiaomi cieszą się coraz to większą popularnością. I to zarówno w samych Chinach jak i na całym świecie. Teraz chiński gigant rozpoczął budowę fabryki, która ma umożliwić produkcję aż 60 smartfonów na minutę. Robi wrażenie, prawda?

Xiaomi nie zamierza zwalniać tempa

Informacje na ten temat ujawnił sam CEO Xiaomi podczas konferencji odbywającej się właśnie w Pekinie. I to właśnie w strefie ekonomicznej w stolicy Chin powstanie nowa fabryka chińskiego producenta. W środku całość będzie w pełni zautomatyzowana, a niesamowita wydajność będzie osiągnięta za sprawą sieci 5G. Tym samym przesył danych pomiędzy kolejnymi robotami czy stanowiskami będzie jeszcze szybszy, a to sprawi, że fabryka będzie w stanie produkować smartfony jeszcze szybciej.

Lei Jun zadeklarował, że docelowo chce, aby produkowane było 60 telefonów na minutę. Jednocześnie zaznaczył on, że to aż o 60% więcej niż w tradycyjnych fabrykach. Co ciekawe budowa ma zostać zakończona już w grudniu tego roku, a przyszłoroczne flagowce mają być produkowane właśnie w tym miejscu. Fabryka ta będzie przeznaczona przede wszystkim do produkcji smartfonów z modemami 5G. Xiaomi chce w przyszłym roku zaprezentować światu przynajmniej 10 takich urządzeń, a ich produkcja jest zdecydowanie trudniejsza niż sprzętów z modemami poprzedniej generacji.

Zobacz także: Szybkie aplikacje od Xiaomi pod okiem Google – uznane za niebezpieczne

Z tego też powodu gigant z Państwa Środka postanowił zainwestować w budowę nowej fabryki, która sprawi, że na rynkach nie zabraknie nadchodzących nowości firmy Xiaomi. Chiński producent chce w przyszłym roku znacząco zwiększyć sprzedaż i to zarówno w samym Państwie Środka jak i na innych rynkach. I teraz będzie to możliwe. Pytanie czy Xiaomi czymś nas zaskoczy i zaprezentuje światu urządzenia, które po raz kolejny udowodnią nam, że to właśnie chiński producent oferuje najlepszy stosunek ceny do możliwości. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne sartfony Xiaomi z modemami 5G!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 9, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po przyszłorocznych nowościach Xiaomi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!