Xiaomi certyfikuje Mi Smart Mouse z funkcją rozpoznawania mowy

Xiaomi certyfikuje Mi Smart Mouse z funkcją rozpoznawania mowy

Xiaomi posiada w swojej ofercie naprawdę sporo różnorakich myszek czy klawiatur. Cześć z nich dostępna jest jedynie w samych Chinach, ale doczekaliśmy się premiery niektórych urządzeń także na rynkach Starego Kontynentu. Teraz Mi Smart Mouse otrzymuje certyfikację Bluetooth SIG!

Xiaomi Mi Smart Mouse

Certyfikacja Bluetooth SIG jest jedną z tych, które wymagana jest, aby dane urządzenie korzystające z Bluetooth trafiło na rynek. Tym samym możemy być wręcz pewni, że, prędzej czy później, Mi Smart Mouse zostanie wprowadzona na rynek. Sprzęt ten otrzymał nazwę kodową XASB01ME i oferować ma rozdzielczość 4000 DPI. Czym jednak nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka będzie wyróżniać się na tle konkurencyjnych rozwiązań? Przede wszystkim wbudowanym mikrofonem.

Xiaomi certyfikuje Mi Smart Mouse z funkcją rozpoznawania mowy

I tak jak obecność mikrofonu w myszce bezprzewodowej może wydawać się czymś dziwnym, tak rozwiązanie to może okazać się czymś naprawdę przydatnym. Po pierwsze Xiaomi Mi Smart Mouse ma rozpoznawać mowę użytkownika. Dzięki temu możliwe będzie wprowadzanie tekstu przy pomocy właśnie naszego głosu. Ciężko przewidzieć jak rozwiązanie to będzie działać w rzeczywistości, ale miejmy nadzieję, że chiński producent dopracuje je do perfekcji. Plotki mówią także o możliwości tłumaczenia mowy na tekst w czasie rzeczywistym i to także robi spore wrażenie.

Zobacz także: Motorola RAZR 2 może trafić do sprzedaży dopiero w 2021 roku

Kiedy możemy spodziewać się premiery Xiaomi Mi Smart Mouse? Tego niestety nie wiemy. Pewne jest, że myszka ta będzie łączyć się z komputerem czy laptopem za pośrednictwem Bluetooth 5.0. Dodatkiem może być także Wi-Fi, ale nie zostało to na tę chwilę w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta z Państwa Środka. Całość powinna działać dzięki wbudowanej baterii o nieznanej pojemności, którą naładujemy najprawdopodobniej przy pomocy portu USB-C. I muszę przyznać, że, patrząc na pierwsze informacje na temat nadchodzącej nowości Xiaomi, wygląda to naprawdę ciekawie. Mam nadzieję, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o Xiaomi Mi Smart Mouse? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!