Xiaomi pracuje nad wprowadzeniem cyfrowych kluczyków do samochodów na swoich smartfonach

Seria Xiaomi 13
Seria Xiaomi 13

Pomysł na kluczyki cyfrowe nie jest wcale nowy, ale wciąż nie został spopularyzowany. Może się to zmienić dzięki Xiaomi, które chce wprowadzić tę funkcję do swoich telefonów.

Łączność NFC

Cyfrowe kluczyki, jak ich nazwa wskazuje, służyć mają do otwierania samochodu, a także jego uruchamiania. Jest to ciekawy projekt, który idealnie trafia w nasze przyzwyczajenia. Sporo osób ma większą szansę na zapomnienie z domu fizycznych kluczyków, aniżeli własnego smartfonu. Co ciekawe kluczyk może być udostępniany innym osobom w formie wiadomości. Dlatego bez potrzeby wychodzenia z  domu możemy udostępnić nasz pojazd rodzinie lub znajomym. Kluczyk wymaga jednak do działania łączności NFC, co jest już od jakiegoś czasu standardem w większości smartfonów.

Xiaomi pracuje nad wprowadzeniem cyfrowych kluczyków do samochodów na swoich smartfonach
Źródło: Xiaomi

Xiaomi 13

Na chwilę obecną najwięcej modeli samochodów kompatybilnych z cyfrowymi kluczykami pochodzi z linii produkcyjnych BMW, KIA, a także wielu innym samochodów kojarzonych z luksusem. Nowy smartfon od Xiaomi, czyli model 13, będzie miał już wsparcie dla cyfrowych kluczyków, ale na samym początku wyłącznie tych marki BMW. Xiaomi nie zamyka się na inne marki, ale nie mówi, kiedy miałoby to nastąpić. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać to wsparcie w przypadku innych modeli, ponieważ firma podczas prezentacji skupiła się na samej technologii. Okazuje się, że samochód będzie musiał przejść przez aktualizację, aby działać z systemem opracowanym przez Xiaomi.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!