Xiaomi Mi Band 7 Pro oficjalnie! Jest GPS i NFC

Xiaomi Mi Band 7 Pro
Xiaomi Mi Band 7 Pro (fot. Weibo)

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj odbyła się konferencja Xiaomi, na której pokazano masę nowości. Wśród nich są smartfony z serii Xiaomi 12S oraz opaska sportowa Xiaomi Mi Band 7 Pro.

Xiaomi Mi Band 7 Pro zaprezentowana! Jest inna niż wszystkie

Mi Band 7 Pro to pewne wyrwanie się ze schematu, który został zarysowany w serii Mi Band już kilka lat temu. W przeciwieństwie do innych urządzeń z tej linii, Xiaomi Smart Band 7 Pro nie jest niewielką pastylką, a już prawie zegarkiem z prostokątnym ekranem.

A dokładnie mowa tu o wyświetlaczu AMOLED 1,64″ z 326 PPI. Oczywiście jest tutaj obsługa nowości znanej z normalnego Mi Banda 7, czyli Always-on-Display. Ponadto do dyspozycji dostajemy ponad 180 różnych tarcz, a także 117 trybów sportowych. No i tak, mamy tutaj obiecany GPS. Dzięki temu sama opaska powinna nam zarejestrować bardzo dokładny trening bez potrzeby noszenia telefonu w kieszeni.

Xiaomi Mi Band 7 Pro
Xiaomi Mi Band 7 Pro (fot. Xiaomi)

A no i też trzeba dodać, że jest tutaj NFC, a więc zapewne Smart Band 7 Pro pozwoli nam na płatności zbliżeniowe. Chyba nie muszę wspominać o takich standardach, jak monitorowanie snu, pulsu, SpO2 czy wyświetlaniu powiadomień z telefonu. Ogólnie jeśli coś ma zwykły Mi Band 7, to i to samo oferuje Mi Band 7 Pro.

Ile kosztuje najnowszy Xiaomi Smart Band 7 Pro? Sprzedaż już się rozpoczęła w Chinach. Standardowa cena ma wynosić 399 CNY, czyli jakieś 270 złotych. Póki co, nie wiemy czy sprzęt będzie dostępny poza Chinami, ale dobrze pamiętamy, że linia Mi Band jest szalenie popularna na świecie, więc zapewne i model Pro wyjdzie poza granice tego azjatyckiego państwa. No i muszę dodać, że jeśli ten sprzęt pojawi się w Polsce, to będzie droższy niż w Chinach.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!