Xiaomi doda zupełnie nowy tryb czytania w kolejnych wersjach MIUI 12

Xiaomi doda zupełnie nowy tryb czytania w kolejnych wersjach MIUI 12

MIUI 12 zostało zaprezentowane przez Xiaomi w kwietniu tego roku. Oczywiście najpierw pojawiła się wersja beta przeznaczona dla użytkowników z samego Państwa Środka, ale w ostatnich tygodniach także posiadacze globalnych wersji smartfonów informują o dostępnej aktualizacji. Xiaomi jednak nadal pracuje nad nową wersją swojej nakładki i dodaje do niej ciekawe funkcje!

Ekran imitujący papier podczas czytania?

Informacje na ten temat zostały opublikowane przez MIUI Polska. Nowy tryb czytania został odnaleziony w chińskiej wersji MIUI oznaczonej jako 20.6.30. Niestety, ale rozwiązanie to chociaż pojawiło się w ustawieniach to nadal nie działa. Zapewne producent z Państwa Środka dopiero pracuje nad nowym trybem czytania i musi minąć jeszcze jakiś czas, aby Xiaomi dało samym użytkownikom możliwość przetestowania nowej funkcji. Oczywiście już teraz, i to nawet w stabilnej wersji MIUI 11, z której korzysta większość użytkowników, możemy włączyć tryb czytania. Po jego włączeniu kolory są przełączane na cieplejsze w celu ograniczenia niebieskiego światła.

Teraz Xiaomi chce iść o krok dalej. W ustawieniach pojawił się tryb mający nie tylko ograniczać niebieskie światła, ale dodatkowo dodać teksturę papieru. Po co? Według producenta z Państwa Środka ma to bezpośrednio przełożyć się na jeszcze mniejsze zmęczenie oczu w momencie, gdy będziemy czytać e-booka czy jakikolwiek inny długi tekst wyświetlany na ekranie naszego smartfona.

Zobacz także: POCO M2 Pro zadebiutuje już 7 lipca. Co wiemy o tym urządzeniu?

Co ciekawe nawet, gdy włączymy tryb czytania nadal możemy zmienić ręcznie temperaturę barwową oraz dostosować jakie kolory będą wyświetlane na naszym wyświetlaczu. I muszę przyznać, że zapowiada się to naprawdę ciekawie. Sam nie jestem fanem czytania książek w formie elektronicznej, ale jestem świadomy tego, że wielu użytkownikom rozwiązanie to może przypaść do gustu. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nowym trybie czytania w MIUI 12? Korzystacie z tego typu rozwiązań w swoich smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!