Xiaomi i MediaTek mogą wspólnie pracować nad zupełnie nowym procesorem

Xiaomi i MediaTek mogą wspólnie pracować nad zupełnie nowym procesorem

W 2017 roku Xiaomi zaprezentowało światu swój pierwszy i tak naprawdę jedyny procesor mobilny. Surge S1 trafił nawet do modelu Mi 5C, ale do tej pory w sieci nie pojawiały się informacje na temat kolejnej jednostki chińskiego producenta. Czyżby Xiaomi pracowało nad kolejnym procesorem, który jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowany światu?

Xiaomi może połączyć siły z MediaTekiem

Gigant z Państwa Środka w ostatnich miesiącach wyjątkowo często korzysta nie z procesorów Qualcomma, a właśnie MediaTeka. Ciężko jednoznacznie stwierdzić co jest powodem takiej decyzji, ale bez wątpienia jednostki tajwańskiego producenta są najzwyczajniej w świecie tańsze. Oczywiście trafiają one do budżetowców i średniaków, a we flagowcach Snapdragon 865 nie ma sobie równych. Teraz w sieci pojawiają się plotki dotyczące zupełnie nowej współpracy Xiaomi oraz MediaTeka. Informacje te nie zostały jednak w jakikolwiek sposób potwierdzone przez same firmy, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka.

mediatek logo

Według tych przecieków Xioami oraz MediaTek mają połączyć siły i stworzyć procesor mobilny, który będzie zarezerwowany jedynie dla smartfonów chińskiego producenta. Jednostka ta miałaby być zaprojektowana tak, aby w pełni sprostać oczekiwaniom samych użytkowników i jednocześnie cechować się świetnym stosunkiem ceny do możliwości. Czy to oznacza, że już niedługo będziemy świadkami premiery Surge S2? Myślę, że mamy zbyt mało informacji, aby wyciągać tak daleko idące wnioski.

Zobacz także: Xiaomi Mi TV Stick dostępny w przedsprzedaży! Dobra alternatywa dla Mi Boxa?

Na tę chwilę nie wiemy nawet czy Xiaomi i MediaTek będą chcieli stworzyć coś dla budżetowców, średniaków czy też flagowców. Bez wątpienia konkurencja na rynku procesorów mobilnych byłaby czymś dobrym dla samych użytkowników. Co chwilę słyszymy o tym, że Qualcomm podnosi ceny swoich topowych jednostek i bardzo możliwe, że to okazja do wybicia się innych firm. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 10, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czy waszym zdaniem Xiaomi powinno stworzyć własny procesor we współpracy z MediaTekiem? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!