Xiaomi i Realme z rekordowymi wynikami na tygodniu promocji!

Xiaomi i Realme z rekordowymi wynikami na tygodniu promocji!

Xiaomi i Redmi do tej pory były dominującą marką telefonów na indyjskim rynku. O pozycję lidera pomarańczowy producent spierał się tam z Samsungiem, który niedawno wprowadzając serię M mógł odbudować swoją pozycję. Obu gigantom depcze po piętach Realme, co pokazują najnowsze wyniki sprzedaży.

Realme depcze po piętach Xiaomi

Realme to nowa marka, której właścicielem jest BKK Electronics, a przez niektórych jest nazywana submarką OPPO. Wydzielona nieco ponad rok temu, bo w maju 2018 roku zdążyła zdobyć dość dużą popularność.

Z okazji Amazon Great Indian Festival Sale i Flipkart Big Billion Days Sale obie firmy chwalą się swoimi wynikami sprzedaży. W sumie jest to ponad 6 milionów sprzedanych smartfonów.

Xiaomi chwali się, że 3,8 miliona sprzedanych telefonów to prawdziwy rekord podczas Diwali Sale. Jest to ponad 50-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem i największa sprzedaż jeśli chodzi o różne marki. W sumie sprzedanych zostało ponad 5,3 miliona urządzeń, gdyż jak wiemy portfolio Xiaomi nie zawiera jedynie telefonów.

Realme za to nazywa siebie liderem kategorii smartfonów podczas wyprzedaży na Flipkart. Sprzedane zostało 2,2 miliona telefonów, czyli mniej niż u pomarańczowego producenta, ale wciąż jest to dobry wynik, który pokazuje silną pozycję młodej marki.

Zobacz też: Spora część specyfikacji Realme X2 Pro oficjalnie potwierdzona

Już jakiś czas temu szef marki powiedział w wywiadzie, że ich telefony wkrótce powinny trafić do Europy. Nie doczekaliśmy jeszcze tego momentu, a mam nadzieję, że nastanie on jak najszybciej, gdyż telefony Realme oferują ciekawe specyfikacje w cenach, które nie powalają z nóg. Mówi się, że mający mieć niedługo premierę Realme X2 Pro pojawi się niedługo na naszym kontynencie, oby zawędrował również do Polski. Ze specyfikacją, o której wiemy z przecieków, mógłby stanowić konkurencję na przykład dla Xiaomi Mi 9T Pro (Redmi K20 Pro). Wszystko zależy też od jego ostatecznej ceny, gdyż pamiętajmy, że Xiaomi po wejściu do Polski również nie miało tak atrakcyjnej oferty, jak teraz.

Co sądzicie o telefonach Realme? Dołożycie swoją cegiełkę do wyników sprzedaży, kiedy pojawią się w Polsce?

Na zdjęciu wyróżniającym Realme X

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!