Xiaomi Mi Band 5 certyfikowany na Tajwanie. Premiera coraz bliżej!

xiaomi mi band 4 cala
Xiaomi Mi Band 4

Tak naprawdę plotki i przecieki dotyczące Xiaomi Mi Band 5 pojawiają się w sieci od dłuższego czasu. Większość z nich okazują się czymś wymyślonym przez osoby publikujące te informacje, ale teraz wydaje się, że premiera może być naprawdę blisko!

Xiaomi Mi Band 5 na horyzoncie

Kilka dni temu w sieci pojawił się raport sprzedażowy firmy Huami dotyczący pierwszego kwartału 2020 roku. To właśnie ten producent odpowiedzialny jest między innymi za produkcję inteligentnych opasek z serii Mi Band. Co więcej prezes Huami w wywiadzie zaznaczył, że kolejna generacja smartbanda trafi na rynek jeszcze w tym roku, ale nie chciał ujawnić konkretniejszej daty premiery. Teraz, a dokładniej 14 maja tego roku, na Tajwanie zostało certyfikowane urządzenie o nazwie kodowej XMSH10HM.

https://twitter.com/xiaomishka/status/1261297243249926144

Co mówi nam ta nazwa? Tak naprawdę nic do momentu, gdy nie spojrzymy na nazwy kodowe poprzednich generacji. Biorąc je pod uwagę możemy być wręcz pewni, że to właśnie nowa opaska sportowa Xiaomi została certyfikowana. Oczywiście może to być Redmi Band czy jakiś inny model, ale z racji tego, że sam prezes Huami zapowiedział, że już niedługo na rynek trafi Mi Band 5 spodziewamy się certyfikacji właśnie tego urządzenia.

Xiaomi Mi Band 5 certyfikowany na Tajwanie. Premiera coraz bliżej!

Zobacz także: Już 19 maja Huami zaprezentuje światu nowy smartwatch. Co wiemy o Amazfit Ares?

Co wiemy o specyfikacji Mi Banda 5? Tak naprawdę praktycznie nic. Wprawdzie w sieci pojawiały się plotki o obecności NFC w wersji globalnej oraz wsparciu dla Google Pay, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone. Bez wątpienia możliwość płatności zbliżeniowych inteligentną opaską Xiaomi byłoby czymś przełomowym, ale musimy uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i poczekać na kolejne informacje na ten temat. Liczę mocno na to, że chiński producent czymś jeszcze nas w najbliższym czasie zaskoczy!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi Band 4, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na premierę Xioami Mi Band 5? Czego oczekujecie po kolejnej generacji inteligentnej opaski giganta z Państwa Środka? A może korzystacie z poprzednich wersji tego sprzętu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!