Xiaomi Mi 10 ma być pierwszym smartfonem chińskiego producenta z ekranem 120 Hz

xiaomi mi 9

Producenci już w tym roku coraz to częściej sięgali po wyświetlacze wyższym odświeżaniu wynoszącym 90 Hz lub nawet 120 Hz. Jednak to dopiero rok 2020 najprawdopodobniej będzie czasem spopularyzowania się tego trendu i tak naprawdę na rynku mobilnym możemy znaleźć ogrom smartfonów z tego typu rozwiązaniami. Taki też ma być Xiaomi Mi 10!

Ekrany 120 Hz nowym trendem?

Co przyniesie nam rok 2020? Bez wątpienia ogrom smartfonów z modemami 5G. Jednak to jeszcze nie wszystko. Bardzo możliwe, że większość przyszłorocznych flagowców będzie posiadało wyświetlacze o odświeżaniu 90 Hz lub nawet 120 Hz. Oczywiście Xiaomi nie chce pozostać w tyle za konkurencją i już teraz prowadzi wewnętrzne testy ekranu o odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Jeszcze jakiś czas temu plotki mówiły, że rozwiązanie to trafi w pierwszej kolejności do Mi MIXa 4. Jednak smartfon ten nie został zaprezentowany światu, a na konferencji, na której miał zadebiutować, został pokazany światu Mi MIX Alpha. Sprzęt ten jest pewnego rodzaju wizją przyszłości i bez wątpienia nie jest telefonem, który trafi do regularnej sprzedaży.

Xiaomi Mi 10 ma być pierwszym smartfonem chińskiego producenta z ekranem 120 Hz

Xiaomi Mi 9 został zaprezentowany w marcu tego roku. Tym samym wielkimi krokami zbliża się premiera następcy tego urządzenia. I najnowsze plotki dotyczące Xiaomi Mi 10 mówią, że smartfon ten będzie pierwszym sprzętem w portfolio producenta z Państwa Środka z wyświetlaczem o odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Oczywiście rozwiązanie to będzie cechą wyróżniającą flagowców i w średniakach raczej się nie pojawi.

Zobacz także: Xiaomi w pierwszym kwartale 2020 roku zaprezentuje telewizory OLED oraz 8K

Co więcej już teraz plotki mówią o tym, że ekran 120 Hz pojawi się jedynie we flagowcu Xiaomi, a nie w topowym smartfonie Redmi. Ile w tym jest prawdy? Myślę, że na tą chwilę to jedynie zgadywanie i tak naprawdę musimy poczekać na kolejne informacje na ten temat. Jedno jest pewne – rok 2020 może być naprawdę ciekawy na rynku mobilnym!

Na zdjęciu głównym znajduję się Xiaomi Mi 9, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o ekranach o odświeżaniu na poziomie 90 Hz lub 120 Hz? Czego oczekujecie po Xiaomi Mi 10?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!