Xiaomi Mi 10 ma być pierwszym smartfonem z Qualcomm Snapdragonem 865

Xiaomi Mi 10 ma być pierwszym smartfonem z Qualcomm Snapdragonem 865

Konferencja Qualcomm Snapdragon Summit 2019 trwa w najlepsze. Podczas tego wydarzenia głos zabrał także Lin Bin czyli jeden z założycieli firmy Xiaomi. Zdradził on światu, że pierwszym smartfonem wykorzystującym zaprezentowanego właśnie Snapdragona 865. Flagowiec chińskiego giganta zapowiada się naprawdę ciekawie!

Pierwsze oficjalne informacje dotyczące Mi 10

Przyznam szczerze, że informacja o tym, że to właśnie Mi 10 będzie pierwszym smartfonem z Qualcomm Snapdragonem 865 trochę mnie zaskoczyła. Już jakiś czas temu chińska firma 8848 chwaliła się na swojej konferencji, że to model oznaczony jako Titanium M6 będzie pierwszym telefonem z nową topową jednostką amerykańskiego giganta. Jak widać sytuacja uległa zmianie. Xiaomi Mi 10 ma trafić na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku. Nadal uważam, że idealnym momentem na premierę tego sprzętu na Starym Kontynencie są targi Mobile World Congress 2020 w Barcelonie, które odbędą się już w lutym.

Krótko po swoim wystąpieniu Lin Bin opublikował post w serwisie Weibo mówiący jasno – Mi 10 jest już od dłuższego czasu w masowej produkcji. To oznacza, że smartfon ten został już odpowiednio przetestowany i sam producent nie znalazł w nim większych błędów czy niedociągnięć. Oczywiście przyszłoroczny flagowiec giganta z Państwa Środka będzie wspierać także 5G. Ciężko powiedzieć czy Xiaomi zdecyduje się na zaprezentowanie dwóch wersji Mi 10 zarówno na rynki z odpowiednio rozwiniętą infrastrukturą sieciową oraz na te, które nadal będą korzystać jedynie z 4G. Bez wątpienia wykorzystanie modemu 5G może przynieść wzrost ceny przyszłorocznego flagowca chińskiego producenta.

Zobacz także: Huami potwierdza datę rozpoczęcia produkcji Amazfit X. Opaska z zakrzywionym wyświetlaczem trafi na rynek w 2020 roku

Pełna specyfikacja nadchodzącej wielkimi krokami nowości Xiaomi pozostaje oczywiście tajemnicą. Niemniej jednak spodziewamy się czegoś co zaoferuje nam zarówno topową wydajność jak i niesamowitą jakość zdjęć. Co więcej chiński gigant przyzwyczaił użytkowników do tego, że oferuje swoimi produktami rewelacyjny wręcz stosunek ceny do możliwości. Czy tak będzie i w tym przypadku? Czas pokaże!

Czego oczekujecie po Xiaomi Mi 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!